Wozniacka neobháji titul na Australian Open, atraktívny súboj bývalých jednotiek vyhrala Šarapovová

Caroline Wozniacka, Australian Open 2019
Dánska tenistka Caroline Wozniacka počas zápasu 3. kola Australian Open 2019, v ktorom podľahla Ruske Marii Šarapovovej 4:6, 6:4, 3:6. Melbourne, 18. január 2019. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 18. januára (WebNoviny.sk) – Ruská tenistka Maria Šarapovová vyradila obhajkyňu titulu v ženskej dvojhre Dánku Caroline Wozniacku na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

V piatkovom stretnutí 3. kola Šarapovová nasadená ako tridsiata zvíťazila nad turnajovou trojkou Wozniackou po náročnom trojsetovom boji 6:4, 4:6, 6:3. V súboji o postup do štvrťfinále čaká na šampiónku z roku 2008 turnajová pätnástka, domáca Ashleigh Bartyová.

Jedenásty vzájomný zápas

Bývalé svetové jednotky Šarapovová a Wozniacka odohrali jedenáste vzájomné stretnutie. Ruska sa v piatok tešila zo siedmeho víťazstva. V úvodnom sete viedla Dánka už 4:1. Šarapovovej však patrilo nasledujúcich päť gemov a prvé dejstvo získala vo svoj prospech v pomere 6:4. Aj začiatok druhého setu patril Wozniackej.

Ujala sa vedenia 3:0, Ruska však dokázala vyrovnať na 3:3. Za stavu 5:4 premenila dánska tenistka na príjme prvý setbal a vyrovnala stav setov na 1:1. Záverečný set spočiatku priniesol vyrovnaný tenis. V siedmej hre stratila Wozniacka svoje podanie, Šarapovová brejk potvrdila a za stavu 5:3 premenila Ruska na príjme druhý mečbal a tešila sa z postupu do osemfinále.

„Myslím si, že úroveň hry bola veľmi vysoká. Caroline je šampiónka. Vlani som neodohrala mnoho zápasov, najmä proti najlepším hráčkam. Trénujem najmä pre tieto zápasy,“ uviedla v rozhovore po stretnutí Šarapovová.

Šarapovová vyzve domácu Bartyovú

K svojej najbližšej súperke, domácej Bartyovej, Šarapovová dodala: „Jej príbeh je fenomenálny Je to jej obľúbený turnaj. Minulý týždeň sa jej darilo v Sydney. Viem, že to bude náročné, lebo diváci budú na jej strane. Ja sa však budem snažiť odviesť čo najlepší výkon.“

Miestna šampiónka z roku 2008 Šarapovová vlani skončila v Melbourne v 3. kole, keď nestačila na Nemku Angelique Kerberovú. Držiteľka kariérneho grandslamu Šarapovová ukončila minulú sezónu už v septembri.

Päťnásobná grandslamová víťazka vlani nezískala ani jeden turnajový titul a jej maximom boli semifinálové účasti na podujatiach v Ríme a čínskom Šen-čene. Jej jediným triumfom od návratu po dištanci za doping zostáva triumf z čínskeho Tchien-ťinu, v októbri 2017 zdolala vo finále Bielorusku Arinu Sobolenkovú.