Z Bieleho domu odišiel aj poradca pre národnú bezpečnosť Sebastian Gorka

Sebastian Gorka
Sebastian Gorka Foto: SITA/AP

WASHINGTON 26. augusta (WebNoviny.sk) – Z okolia amerického prezidenta Donalda Trumpa odišiel ďalší vysokopostavený činiteľ. Svoju rezignáciu oznámil poradca pre národnú bezpečnosť Sebastian Gorka, spojenec niekdajšieho kontroverzného hlavného stratéga Stevea Bannona. Ako informuje agentúra AP, Biely dom naopak tvrdí, že Gorka nerezignoval, len tam už viac nepracuje.

Gorka bol známy svojimi nekompromisnými názormi týkajúcimi sa prisťahovalectva a terorizmu, ktoré v Bielom dome, ale aj mimo neho, viedli k nezhodám. Predtým ako vstúpil do Trumpovej administratívy pôsobil v konzervatívnom portáli Breitbart News. V Bielom dome bol poradcom pre boj proti terorizmu, pracoval však aj mimo Rady pre národnú bezpečnosť. Čo presne bolo jeho zodpovednosťou však nie je známe.

Od Donalda Trumpa v uplynulých mesiacoch odišlo už viacero vysokopostavených ľudí vrátane hovorcu Bieleho domu Seana Spicera, personálneho šéfa Reincea Priebusa či spomínaného Stevea Bannona, ktorý ohlásil svoj odchod 18. augusta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump