Z domu zosnulej Amy Winehouse ukradli jej svadobné šaty

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) – Z domu, v ktorom žila zosnulá hviezda Amy Winehouse, ukradli oblečenie v hodnote 130-tisíc libier (v prepočte 161 200 eur).

Z jej šatníka zmizli šaty, ktoré si hviezda obliekla na svadbu s Blakeom Fielder-Civilom v roku 2006 a ďalšie s motívom novín, ktoré mala na sebe v ten istý rok na jednom z koncertov.

„Dom v Camdene je predaný a všetok jej majetok bol označený, očíslovaný a pripravený na uskladnenie na iné miesto. Proces sťahovania vecí, počas ktorého došlo ku krádeži, trval dva dni,“ povedal pre The Sun otec speváčky Mitch Winehouse.

„Vedelo o tom len pár ľudí. Teraz prechádzame všetko ostatné, aby sme zistili, či ešte niečo nezmizlo. Je mi zle z toho, že niekto ukradol tak emočne hodnotnú vec,“ dodal. Šaty mali byť vydražené a výťažok z aukcie mal poputovať na konto Nadácie Amy Winehouse, ktorá pomáha ľuďom zbaviť sa závislosti.

Amy Winehouse – Rehab

Predpokladalo sa, že svadobné šaty by sa vydražili za 100-tisíc libier (124-tisíc eur) a koktailové šaty s motívom novín ohodnotili na 30-tisíc libier (37 200 eur).

Debutový album Amy Winehouse s názvom Frank vyšiel v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Amy vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards.

Amy Winehouse – Take The Box

O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back to Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

Speváčka Amy Winehouse

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu.

V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka, ktorá bojovala so závislosťou od drog a alkoholu a zdravotnými problémami, skonala vo svojom londýnskom dome 23. júla 2011. Dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu.

Amy Winehouse – Stronger Than Me

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse