Z futbalistov namočených do korupcie vypovedal len Hodúr

Slovan - Dunajská Streda
Brankár FK DAC 1094 Andrej Fišan (uprostred na zemi) počas 1. kola Corgoň ligy v zápase medzi ŠK Slovan Bratislava a FK DAC 1904 Dunajská Streda. Bratislava, 12. júl 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Bývalý slovenský futbalový reprezentant a hráč FK DAC 1904 Dunajská Streda Ivan Hodúr vypovedal vo štvrtok popoludní v bratislavskom sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) pred členmi disciplinárnej komisie SFZ v medializovanej korupčnej kauze, súvisiacej s ovplyvňovaním zápasov tímu zo Žitného ostrova.

Z poltucta hráčov, prizvaných na zasadnutie DK SFZ (ďalšími „pozvanými“ boli dnes už ´exhráči´ FK DAC Michal Dian, Marek Božoň a Čech Tomáš Huber a spolu s nimi aj Ivan Žiga a Marián Dirnbach, pozn.), však prišiel iba spomenutý Hodúr.

Siedmy „namočený“ v škandále Róbert Rák je registrovaný na Rakúskom futbalovom zväze.

Otázok od členov disciplinárnej komisie SFZ bolo veľa, ja sa však k tomu nechcem vyjadrovať,“ uviedol pred veľkým počtom čakajúcich zástupcov médií rodák zo Šale, ktorý bol pred žurnalistami skúpy na slovo. O svojich pocitoch poznamenal: „Prišiel som vypovedať ako jediný z prizvaných. Ja som chcel dôjsť, aj som prišiel. Bol som tu sám, jediný z prizvaných na disciplinárku, takže idem domov taký spokojnejší. Uvidíme, ako to dopadne.

Ivan Hodúr už dávnejšie priznal vinu a od začiatku spolupracoval s príslušnými orgánmi. Môže to byť pre neho poľahčujúca okolnosť? „Nechcem sa k tomu vyjadrovať, najskôr tak urobia ľudia na ´zväze´. Neviem, či už teraz padne verdikt.“ Na otázku, aký je pre neho výstup a záver z celej kauzy, Ivan Hodúr smutným hlasom skonštatoval: „Uvidíme. Je to všetko rozbehnuté, prebieha stále vyšetrovanie.“

Bývalý futbalista Nitry, Liberca, Mladej Boleslavi, Ružomberka, poľského Zaglebia Lubin, Trnavy a naposledy Dunajskej Stredy momentálne už necíti príliš veľký tlak. „Myslím si, že ani nie, trošku ma to už prešlo. Aj keď ma veľmi mrzí, že teraz nemôžem hrať zápasy. Ale uvidíme, ako sa to skončí.“ Na otázku o futbalovej budúcnosti iba pokrútil hlavou: „Skutočne v tejto chvíli neviem.“

Tím zo Žitného ostrova je namočený do škandálu s ovplyvňovaním výsledkov svojich zápasov.

Až štvorica jeho hráčov Ivan Hodúr, Marek Božoň, Michal Dian a Čech Tomáš Huber údajne ovplyvnila bližšie nešpecifikované množstvo stretnutí. Spomenutí futbalisti vraj za prijatý úplatok vo výške od 2000 do 60-tisíc eur od trojice bývalých hráčov Ivana Žigu, Róberta Ráka, Mariána Dirnbacha ovplyvnili duely v aktuálnej sezóne najvyššej slovenskej súťaže.

FK DAC 1904 Dunajská Streda následne suspendovala spomenuté kvarteto svojich hráčov Hodúr, Božoň, Dian, Huber. DK SFZ tejto štvorici predbežným opatrením zastavila pretekársku činnosť od 13. 9. a dvojici Dirnbach, Žiga od 16. septembra až do ďalšieho rozhodnutia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan HodúrRóbert Rák
Firmy a inštitúcie FC DAC 1904 Dunajská Streda