Z madridského derby v Primera División víťaz nevzišiel

Madrid
Juanfran, vľavo a Cristiano Ronaldo počas zápasu v Madride. Foto: SITA/AP

MADRID 2. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid zostanú s určitosťou aj po víkendovom 26. kole na čele najvyššej španielskej súťaže. Hráči „bieleho baletu“ remizovali v nedeľňajšom šlágri Primera División s mestským rivalom Atléticom na jeho pôde 2:2 (1:2), o deľbu bodov sa postaral v 82. min hviezdny Cristiano Ronaldo. Real vedie La Ligu o tri body práve pred Atléticom (64 b., resp. 61 b.), tretí v poradí FC Barcelona však má večerný domáci zápas s Almeríou k dobru a v prípade očakávaného víťazstva sa posunie na 2. priečku tabuľky s jednobodovým odstupom na „pusinky.“

Lepšie začal Real

Spomenuté madridské derby začali lepšie hráči hosťujúceho Realu, ktorí sa dostali do vedenia už v 3. min zásluhou francúzskeho útočníka Karima Benzemu. Na Štadióne Vicenteho Calderóna však ešte do polčasovej prestávky vypukla v hľadisku dvojnásobná radosť: v 28. min vyrovnal Koke a v nadstavenom čase úvodného dejstva Gabriel Fernández Arenas „Gabi“ pridal druhý presný zásah Atlética.

Po zmene strán si zverenci argentínskeho trénera Diega Simeoneho udržiavali tesný náskok, o ktorý však prišli necelých desať minút pred koncom duelu. Portugalský reprezentant a úradujúci najlepší futbalista sveta Cristiano Ronaldo svojím 23. gólom v tejto ligovej sezóne vyrovnal a nedovolil Atléticu bodovo sa dotiahnuť. Real mal v očakávanom stretnutí viac z hry (držanie lopty 64 % – 36 %), napokon však musel „ratovať“ bod.

Neprehrali 28 stretnutí v rade

„Bol to veľmi náročný zápas, Atlético je v domácom prostredí silné. Jeho futbalisti však hrali dosť agresívne, čo nie je náš štýl,“ uviedol po stretnutí na tlačovej konferencii taliansky tréner Realu Carlo Ancelotti a pokračoval: „Po vedúcom góle Karima sme síce bránili ‚vysoko‘, ale nechali sme hrať Atlético a dva razy sme inkasovali. V druhom polčase moji zverenci zabrali a napokon musíme brať aj remízu. Do konca ligy je ešte tucet kôl, z toho nastúpime až sedemkrát na našom štadióne a päťkrát vonku. Aj túto skutočnosť považujem za dobrú, veď sme na čele tabuľky.“

Kouča 32-násobného španielskeho šampióna a úradujúceho vicemajstra Ancelottiho teší aj fakt, že jeho zverenci neprehrali už 28 súťažných stretnutí v rade, navyše z ostatných osemnástich súťažných duelov majú skvelú bilanciu 16 – 2 – 0.

Hráčom Atlética naopak po fantastickej prvej polovici ročníka akoby dochádzal dych. Zo siedmich ostatných duelov vyhrali iba dva. „Dnes to bol veľmi otvorený zápas, s príležitosťami na oboch stranách. Som síce sklamaný, že sme neudržali v závere jednogólový náskok, ale zároveň pyšný na mužstvo a na to, čo sme predviedli. Naším fanúšikom sme chceli ukázať nasadenie a túžbu po víťazstve, čo sa nám, myslím si, aj podarilo,“ citoval football-espana.net slová autora druhého gólu Atlética Gabiho, ktorý verným priaznivcom sľúbil: „Budeme naďalej tvrdo pracovať. Verím, že napokon uspejeme.“

Výsledky nedeľňajších stretnutí 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Villarreal – Betis Sevilla 1:1 (0:0)

Góly: 71. Bruno Soriano Llido (z 11 m) – 85. Rubén Castro, ČK: 80. Uche (Villarreal) po 2. ŽK

Atlético Madrid – Real Madrid 2:2 (2:1)

Góly: 28. Koke, 45.+ Gabi – 3. Benzema, 82. C. Ronaldo

FC Sevilla – San Sebastián 1:0 (0:0)

Gól: 77. Gameiro