Aktualizované: Izrael tvrdo odpovedá na rakety z Pásma Gazy, zasiahol sídlo šéfa Hamasu

Izrael, raketa, Pásmo Gazy
Jeden zo zničených domov, ktorý zasiahla raketa vystrelená z Pásma Gazy. Mishmeret, 25. marec 2019. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 25. marca 21:12

JERUZALEM 25. marca (WebNoviny.sk) – Izraelská armáda v pondelok pri leteckom útoku zasiahla sídlo šéfa palestínskeho militantného hnutia Hamas Ismaíla Haníju v Pásme Gazy. Informovala o tom rozhlasová stanica Hamasu.

Toto hnutie, ktoré ovláda Pásmo Gazy, vzápätí odpovedalo novými raketovými útokmi na Izrael. Na izraelské mesto Sderot dopadlo v pondelok večer najmenej desať rakiet vystrelených z Pásma Gazy, informujú izraelské médiá. Zatiaľ nie sú žiadne informácie o prípadných obetiach či zraneniach.

Situácia sa vyhrotila už v pondelok ráno po tom, čo raketa vystrelená z Pásma Gazy zasiahla v Izraeli dom a zranila sedem ľudí.

Prvé dve rakety vypálené po niekoľkoročnej pauze na Izrael z Pásma Gazy hlásili Izraelčania už 14. marca, obe dopadli na Tel Aviv a nevyžiadali si žiadne obete ani zranenia.

Tel Aviv bol pod paľbou z Pásma Gazy počas vojny medzi Hamasom a Izraelom v roku 2014. Po jej skončení táto hrozba ustala.

Izrael čakajú 9. apríla parlamentné voľby, v ktorých súčasnému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi hrozila porážka. Prípadný konflikt s Hamasom by mu mohol opäť zdvihnúť popularitu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benjamin Netanjahu