Z SNS sa podľa Sulíka stala národná pobočka Smeru-SD, Danko odmieta zlý úmysel členov strany

Sulík, danko
Zľava: Richard Sulík, predseda strany SaS a Andrej Danko, predseda strany SNS. Foto: SITA

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Je ťažké viesť politický dialóg s opozíciou, keď je politika nastavená len na kriminalizáciu a vymýšľanie káuz. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda parlamentu a predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Kauzy má pritom podľa neho každá vláda a je na voličoch, ako sa s tým vysporiadajú.

„Ja nehovorím, že nerobia aj naši nominanti chyby, že netreba niektoré veci preveriť a vyšetriť, ale vylučujem akýkoľvek zlý úmysel od mojich ľudí,“ zdôraznil. Poslanec európskeho parlamentu a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík v reakcii uviedol, že je rozdiel, či má vláda jednu-dve kauzy, alebo desaťnásobne viac.

Minister vyšetrovaný pre podvody

„Ale predseda žiadnej vlády nebýva v byte daňového podvodníka a ja si nepamätám, že by sme niekedy mali dlhodobo ministra vnútra vyšetrovaného pre majetkové podvody,“ vyhlásil Sulík. Slovenská národná strana sa podľa Sulíka mlčaním o kauzách vládneho Smeru kompromituje a výrazne znižuje svoj koaličný potenciál.

„SNS sa stáva úplne závislou na strane Smer. Stala sa z vás v podstate taká národná pobočka Smeru a po najbližších voľbách to môže byť veľmi na škodu,“ zdôraznil Sulík.

Nezáujem diskutovať na odborné témy

Systém, keď sa opozícia a koalícia nebavia napríklad o tom, aká daň je lepšia, ale opozícia vyťahuje stále „komunikačné a mediálne veci“, neposúva podľa Danka spoločnosť nikam. Kauzy sú pritom podľa neho monitorované orgánmi činnými v trestnom konaní, médiami aj opozíciou. „Tým najväčším bičom a najväčším kontrolórom je volič v roku 2020,“ pripomenul.

Podľa Sulíka však Danko v minulosti nemal záujem diskutovať na odborné témy, keď štyridsať návrhov z dielne SaS označil za hlúposti a zdrap papiera. „Dnes to kopírujete jedno za druhým,“ povedal Sulík. Podľa Danka však koalícia opozičné návrhy nekopíruje, pretože nemajú ani hlavu, ani pätu.

„To isté bolo pri amnestii, neboli ste schopní dať jeden legitímny návrh a potom ste sa na tom viezli,“ povedal Danko. Sulík dodal, že aj keď sa SNS kompromituje tým, že pri kauzách Smeru „strká hlavu do piesku“, z povolebnej spolupráce stranu nevylučuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSNS Slovenská národná strana