Z ulíc Hanoja zmiznú tuční dopravní policajti

Policajt, polícia_Vietnam
Foto: SITA/AP

HANOJ 6. marca (WEBNOVINY) – Malí a tuční dopravní policajti už nebudú môcť vykonávať službu v uliciach vietnamskej metropoly Hanoj a namiesto toho dostanú prácu v kanceláriách. V stredu o tom informovala tamojšia dopravná polícia. Cieľom je zlepšiť jej verejný imidž.

Hoci detaily o požadovanej výške a váhe známe nie sú, šéf hanojskej dopravnej polície uviedol, že už pracujú na zozname ľudí, ktorých stiahnu z ulíc. „Policajtov, ktorí majú veľké bruchá alebo sú príliš malí, presunieme do kancelárií, aby sme zabránili ich kontaktu s verejnosťou,“ povedal plukovník Dao Vinh Thang pre agentúru AFP. „Je to jedna zo stratégií na zlepšenie imidžu hanojskej dopravnej polície v roku 2013,“ vysvetlil.

Vietnamská dopravná polícia už dlhodobo zápasí so zlým imidžom na verejnosti. V nedávnom prieskume hradenom Svetovou bankou dokonca získala nelichotivé prvenstvo ako „najskorumpovanejšia inštitúcia“ komunistickej krajiny.

V rámci boja proti zlej povesti už v minulom roku vietnamským „dopravákom“ zakázali nosiť slnečné okuliare, či skrývať sa za stromy za účelom pokutovania motoristov. V snahe zlepšiť imidž policajného zboru tiež nasadili počas dopravných špičiek na frekventované miesta špeciálne cvičené policajtky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom