Foto: Vo viniciach v okolí Strekova vyčíňali zlodeji, zmizli tisícky vysadených štepov

Krádež viničných štepov
Neznámi zlodeji vyčíňali vo viniciach v okolí Strekova v Novozámockom okrese. Počas veľkonočných sviatkov tu zmizlo 3 700 už vysadených viničných štepov. Majiteľovi vznikla škoda zhruba 8 000 eur. Oznámenie o krádeži prijala polícia v stredu. Celkovo zlodej ukradol 2 350 viničných štepov odrody Pálava a 1 350 odrody Veltlínske zelené. Časť z ukradnutých viničných štepov našli dnes okoloidúci na železničnej stanici v Strekove. Trestná sadzba za tento čin je šesť mesiacov až tri roky. Polícia na objasnení prípadu naďalej pracuje. Bratislava, 25. apríl 2019 Foto: SITA/KR PZ Nitra

BRATISLAVA/NOVÉ ZÁMKY 25. apríla (WebNoviny.sk) – Neznámi zlodeji vyčíňali vo viniciach v okolí Strekova v Novozámockom okrese.

Počas veľkonočných sviatkov tu zmizlo 3 700 už vysadených viničných štepov. Majiteľovi vznikla škoda zhruba 8 000 eur. Oznámenie o krádeži prijala polícia v stredu.

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, celkovo zlodej ukradol 2 350 viničných štepov odrody Pálava a 1 350 odrody Veltlínske zelené. Časť z ukradnutých viničných štepov našli dnes okoloidúci na železničnej stanici v Strekove. Trestná sadzba za tento čin je šesť mesiacov až tri roky. Polícia na objasnení prípadu naďalej pracuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom