Z Volgy vylovili čierne skrinky havarovaného lietadla

Pád lietadla s hráčmi Lokomotiv Jaroslavľ
Ruskí záchranári našli telá všetkých 43 obetí stredajšej leteckej katastrofy hráčov klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Lokomotiv Jaroslavľ, ktorá zasiahla celý svet. Lietadlo s hráčmi klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ v stredu havarovalo asi dva kilometre od miestneho letiska Tunošna. Nešťastie si vyžiadalo 43 obetí, prežil iba ruský hokejista Alexander Galimov a palubný inžinier Alexander Sizov, obaja bojujú v miestnej nemocnici o svoje životy. Foto: SITA/AP

JAROSLAVĽ 8. septembra (WEBNOVINY) – Ruskí vyšetrovatelia našli vo štvrtok obe čierne skrinky havarovaného lietadla, v ktorom zahynuli hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ.

Ako informovala agentúra Interfax, obe čierne skrinky sa nachádzali v časti trupu, ktorá skončila v rieke Volga. Jedna z nich bola nad hladinou, druhá pod vodou.

Údaje z čiernych skriniek, ktoré sa špecialistom ešte nepodarilo dostať na breh, budú kľúčové pre stanovenie príčiny havárie, pri ktorej zahynul aj slovenský hokejista Pavol Demitra.

Lietadlo Jak-42 havarovalo v stredu popoludní dva kilometre od letiska Tunošna v Jaroslavli. Pri nehode zahynulo 43 ľudí. Nešťastie prežili Alexander Galimov a Alexander Sizov, ktorí bojujú v nemocnici s vážnymi zraneniami.

ODPORÚČAME:

Hokejista Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla v Rusku

Napíšte svoj odkaz Paľovi Demitrovi

Našli telá všetkých obetí leteckej katastrofy

Tragédiu pri Jaroslavli mohlo spôsobiť nekvalitné palivo

Tréner Vůjtek mohol sedieť v lietadle Lokomotivu

Višňovský: Chcel by som tento deň zmazať zo svojho života

Nezabudneme, odkazujú Trenčania Demitrovi do neba

Štart KHL je dočasne odložený

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Demitra
Firmy a inštitúcie Lokomotiv Jaroslavľ