Z vraždy muža v Devínskej Novej Vsi obvinili 68-ročného Bratislavčana

Zbraň, vražda
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com.

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Polícia obvinila 68-ročného muža, ktorý vo štvrtok strieľal na 75- ročného muža, ktorý následne zomrel.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy 68 – ročnému G. K. z Bratislavy.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, obvinený bol po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti zároveň spracoval podnet k podaniu návrhu na väzobné stíhanie obvineného. V prípade preukázania viny hrozí za úmyselné usmrtenie chránenej osoby (osoba vyššieho veku) v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.

Obvinený mal podľa doterajšieho vyšetrovania vo štvrtok 25.januára v čase medzi 19:00 – 20:20 hod na schodisku vedúceho do suterénu v jednom z obytných domov ulici Milana Marečka v bratislavskej Devínskej Novej Vsi spôsobiť 75-ročnému mužovi tri strelné zranenia, následkom ktorých na mieste podľahol. Ďalšie okolnosti tohto prípadu sú naďalej predmetom intenzívneho vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR