Polícia 24 hodín monitorovala hraničné priechody, overila si dodržiavanie opatrení v súvislosti s koronavírusom

Hraničný priechod Bratislava - Jarovce
Foto: ilustračný, SITA/KR PZ Bratislava

Za 24 hodín skontrolovala polícia na hraniciach v súvislosti s dodržiavaním opatrení proti šíreniu koronavírusu vyše 73- tisíc ľudí. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Kontrolná akcia sa uskutočnila na hraničných priechodoch Jarovce – Kittsee, Petržalka – Berg, Čunovo – Rajka, Komárno – Komárom a Brodské – Břeclav od piatku 10. júla 15:00 do soboty 11. júla 15:00.

Viac o téme: Koronavírus

Za tento čas na hraničných priechodoch zaznamenali policajti na vstupe na Slovensko 64 444 vozidiel a skontrolovali 15 906 z nich. Dodržiavanie opatrení preverili celkom u 37 362 osôb. Na výstupe zo Slovenska zaznamenala polícia celkovo 72 315 vozidiel, z ktorých skontrolovala 15 939 vozidiel a 35 759 osôb.

Cieľom akcie bolo zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) a informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v prílohe opatrenia ÚVZ SR ako bezpečné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara Túrosová
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SRÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR