Za Chovana vraj tlačili predvolebné letáky ĽS-HZDS

Chovan
Foto: Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením Vladimíra Chovana dalo podľa súčasného šéfa rezortu Zsolta Simona vytlačiť a zaplatilo za tlač predvolebných letákov ĽS-HZDS, pričom malo ísť oficiálne o letáky na Agrokomplex. Išlo o 25 000 letákov za 8250 eur. „V najhoršom sne som si nevedel predstaviť také veci. Je to vrchol drzosti HZDS, ministra Chovana,“ povedal Simon dnes na tlačovej besede. Podľa neho letáky za štátne peniaze sa tlačili v máji tohto roku. „Nemohlo sa to udiať bez vedomia Chovana,“ vyhlásil Simon.

Objednávka sa platila podľa Simona z kancelárie ministra, zadaná bola telefonicky Výskumnému ústavu potravinárskemu. Po predlohu si ľudia z ústavu museli prísť na ministerstvo, bola na CD. Minister tvrdí, že spozornel preto, lebo Agrokomplex má vlastnú tlačiareň. Chovan na miesto toho, aby sa venoval poľnohospodárom, riešil podľa Simona kampaň pre vlastnú stranu na účet daňovníkov tejto krajiny. Simon preto podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Podľa neho niektorí ľudia, ktorí boli do toho prípadu zapojení, to celé dali na papier.

Simon chce odpútať pozornosť od kauzy hayekovcov, útočí ĽS-HZDS

Dnešné obvinenia ĽS-HZDS zo strany ministra pôdohospodárstva sú podľa tejto neparlamentnej strany lacným pokusom vládnej koalície odpútať pozornosť od kauzy hayekovcov. „Keďže Zsolt Simon podáva trestné oznámenie, do prešetrenia celej veci sa k tomu vyjadrovať nebudeme,“ povedala dnes pre agentúru SITA hovorkyňa ĽS-HZDS Soňa Jantoľáková.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír ChovanZsolt Simon
Firmy a inštitúcie ĽS-HZDS Ľudová strana – Hnutie za demokratické SlovenskoMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR