Za dovolenkami do exotických krajín odletelo od januára približne tridsaťtisíc Slovákov

Dovolenka, pláž, Maldivy
Foto: ilustračné, Getty images

Od januára za dovolenkami do exotiky odletelo približne 30-tisíc Slovákov. Najviac cestovali do Emirátov, na Maldivy, Zanzibar, do Dominikánskej republiky a Egyptu. Podľa aktuálnych štatistík bolo za tieto mesiace na Slovensko importovaných 35 prípadov koronavírusu.

Z toho v prípade troch ide o import z krajín, ktoré nie sú bežnou dovolenkovou destináciou, ako je Kolumbia, Saudská Arábia či Alžírsko.

Zodpovedná forma cestovania

Do týchto krajín Slováci necestovali s cestovkami. V prepočte tieto čísla predstavujú 0,001 %, čo je hlboko pod slovenským priemerom. Informovala o tom Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA).

Dovolenky cez cestovné kancelárie sú podľa prezidenta asociácie Romana Berkesa momentálne tou zodpovednou formou cestovania.

„Cestovné kancelárie v súčasnosti robia nespočetné množstvo krokov a opatrení pre to, aby cestovanie bolo bezpečné a zodpovedné,“ konštatovala SACKA.

Služby dokážu kontrolovať

Cestovné kancelárie totiž dokážu kontrolovať celý priebeh poskytovaných služieb od nástupu do lietadla cez hotelové transfery, až po kontrolu priebehu poskytovania ubytovacích a stravovacích služieb.

Majú k dispozícii menné zoznamy klientov a prehľad o pohybe a činnosti klientov cestovných kancelárií. Cestujúcich tiež informujú zástupcovia cestovných kancelárií či delegáti priamo v destinácii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Berkes
Firmy a inštitúcie SACKA Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr