Za kauzou únosu vidí Hlina obchodné spory, pýtať sa podľa neho treba SNS

Alojz Hlina
Predseda KDH Alojz Hlina. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Za kauzou údajného únosu vietnamského podnikateľa s využitím slovenského lietadla môžu byť podľa predsedu KDH Alojza Hlinu obchodné spory.

„Vyzerá to, že sú skutočnosti, ktoré nasvedčujú tomu, že obchodný spor súkromných a štátnych a pološtátnych firiem na trase Slovensko – Vietnam sa vyriešil aj takým spôsobom, že do toho vstúpil štát, ale nie investičnou pomocou, ale kuriérnymi službami, teda prevozom človeka, ktorý mal niečo splniť a nesplnil a cez neho sa riešia obchodné spory,“ povedal v piatok Hlina na tlačovej besede.

Podľa Hlinu sa v tejto súvislosti treba pýtať, kto sa ako angažoval vo Vietname a pri akých projektoch. „Aj v kontexte, že ten človek, čo bol unesený z Nemecka, bol predstaviteľom firmy Petrovietnam (vietnamská štátna spoločnosť, ktorá má na starosti ťažbu a obchodovanie s ropou a plynom, pozn. SITA),“ zdôraznil s tým, že sa treba pýtať, kto má angažmány v tejto oblasti.

Celá vec podľa predsedu KDH „zásadne“ súvisí s SNS. Keď podľa Hlinu budú otázky smerovať práve na SNS, môže sa verejnosť dozvedieť zaujímavé odpovede.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie