Za ľudí nepodporí predĺženie núdzového stavu, na Slovensku však musí byť stabilná pandemická situácia

Mária Kolíková a Veronika Remišová
Zľava: Podpredsedníčka strany Za ľudí a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 27. apríla 18:24

Strana Za ľudí predpokladá, že núdzový stav sa skončí skôr, ako príde do Národnej rady SR (NR SR). V prípade, ak by parlament musel na 20. deň hlasovať o predĺžení núdzového stavu, poslanci strany Za ľudí by sa riadili aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku. Ak by bola podobná ako dnes, núdzový stav by nepodporili. Informovalo o tom tlačové oddelenie strany.

Ministerky za stranu Za ľudí Veronika Remišová a Mária Kolíková podporili vyhlásenie núdzového stavu na žiadosť odborníkov v pandemickej komisii a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO). Podmienkou strany Za ľudí pre podporu vyhlásenia núdzového stavu bolo, že sa predĺži večerný čas zákazu vychádzania, že núdzový stav nebude vyhlásený na 40 dní a že sa na týždennej báze bude vyhodnocovať či je vôbec potrebný.

Viac o téme: Koronavírus

Kolíková vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že predĺženie núdzového stavu ju neteší a vníma kritiku voči tomuto postupu, osobitne pri trende zlepšovania celkovej situácie a znižovania počtu hospitalizovaných. Doplnila, že rešpektuje vyjadrenie ministra zdravotníctva, že aktuálne predĺženie núdzového stavu je ešte potrebné aj z dôvodu postupného uvoľňovania opatrení a prípadnej potreby využitia nástrojov hospodárskej mobilizácie.

Za kľúčové ale rovnako v aktuálnej situácii považujem, aby sa v pravidelnom intervale sledovalo, či je núdzový stav a rozsah jeho opatrení stále potrebný. Preto som rada, že sa mi podarilo presadiť do uznesenia vlády, že v týždennom intervale sa týmto bude vláda zaoberať,“ dodala Kolíková.

Vláda v pondelok 26. apríla predĺžila núdzový stav o ďalších 30 dní. Jeho predĺženie musí ešte schváliť zákonodarný zbor. Zákaz vychádzania sa posunie, platiť bude od 21:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováVeronika RemišováVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiVláda SRZa ľudí