Za Mazureka nastúpil do parlamentu Špánik, sľub zložili aj náhradníci za europoslancov

Národná rada SR, parlament
Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher.
  • aktualizované 6. septembra, 10.00

V piatok bola v parlamente na programe 47. schôdza, na ktorej zložili sľub noví poslanci. „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanci ho potvrdili slovom „sľubujem“ a svojím podpisom.

Namiesto europoslanca Miroslava Číža nastúpil za stranu Smer-SD náhradník Marek Mitterpák. Luciu Ďuriš Nicholsonovú nahradil v poslaneckom kresle za stranu Sloboda a Solidarita Marián Viskupič a Eugena Jurzycu (SaS) Jakub Nedoba. Náhradníkom Milana Uhríka v zákonodarnom zbore za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) sa stal Marián Chmelár.

Najvyšší súd SR v utorok potvrdil vinu Milana Mazureka z ĽSNS v kauze jeho výrokov na adresu Rómov. Prišiel aj o poslanecký mandát. Jeho náhradníkom je Milan Špánik.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eugen JurzycaJakub NedobaJozef ViskupičLucia Ďuriš NicholsonováMarek MitterpákMilan MazurekMilan ŠpánikMilan UhríkMiroslav Číž