Za môjho pôsobenia na čele ministerstva vnútra sú vidieť výsledky, vyhlásila Saková

Denisa Saková
Ministerka vnútra SR Denisa Saková. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR má za pôsobenie Denisy Sakovej (Smer-SD) dobré výsledky. Uviedla to ministerka Saková v relácii V politike televízie TA3. Podľa Sakovej bolo kreslo ministra vnútra pri jej príchode ostro sledované a situácia pre ňu nebola jednoduchá.

Na druhej strane ministerstvo dosahuje výsledky, či už pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, alebo pri vyriešení staršej vraždy poslanca v Žiari nad Hronom.

Chce, aby ju ľudia posudzovali podľa výsledkov

Saková pripomenula, že verejnosť ani opozícia nedôverovala, že by mohla byť vražda novinára objasnená a dnes sú štyria podozriví stíhaní väzobne. Za Sakovú podľa jej slov hovoria výsledky a chce, aby ju ľudia posudzovali podľa vykonanej práce či práve výsledkov.

„Nastupovala som na post ministerky v zložitom období. Už pri nástupe som hovorila, aby ma ľudia posudzovali na základe vykonanej práce či výsledkov. Nikto neveril, že by polícia dokázala vyriešiť vraždu novinára Kuciaka a dnes máme štyroch obvinených. Rovnako sa snažíme aj v ostatných prípadoch,“ povedala Saková.

Ako doplnila, polícia koná aj v prípade údajného únosu Vietnamca, či iných medializovaných prípadoch. „Aj v prípade údajného únosu slovenská strana koná a pracuje na tom, aby bola známa čo najskôr pravda. Poskytujeme plnú súčinnosť nemeckým úradom, ktorí túto pomoc pochválili a chceme, aby to bolo úspešne vyšetrené čo najskôr,“ doplnila.

Gašpar odborníkom na kriminalitu v rómskych osadách

Saková odpovedala aj na otázku, či je stále vhodné, aby na Ministerstve vnútra SR pôsobil napríklad bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Podľa Sakovej nie je klasickou ministerkou, ktorá by mala štyri roky volebného obdobia, aby hľadala nových, vhodných ľudí na konkrétne pozície.

„Pán Gašpar je odborníkom na oblasť kriminality v rómskych osadách a venuje sa tejto agende dlhodobo. Nemala som jednoducho čas na to, aby som na túto funkciu našla iného vhodného kandidáta a dala mu priestor, aby sa s touto problematikou oboznamoval. Tibor Gašpar nezasahuje do chodu polície, venuje sa iba tejto problematike a je naozaj odborníkom,“ uviedla Saková.

„ Ak sa vyriešia medializované prípady, budú opäť ľudí trápiť ich každodenné problémy, a preto treba pracovať aj na ich riešení,“ doplnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováJán KuciakTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SRSMER-SD