Za nahú Madonnu zaplatil obdivovateľ tisíce dolárov

Madonna
Autorom provokatívneho aktu je fotograf Steven Maisel. Foto: www.guardian.co.uk

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Provokatívna čierno-biela fotografia nahej americkej speváčky Madonny pózujúcej na posteli s cigaretou v ruke sa predala za 23 750 dolárov (v prepočte približne 18 500 eur).

Suma bola približne dva razy vyššia, ako newyorský aukčný dom Bonhams očakával. „Je to absolútne ohromujúca fotografia,“ uviedla jedna z organizátoriek dražby Judith Eurich.

O akt, na ktorom je Madonna úplne nahá a biela prikrývka jej zahaľuje len časť lona, sa v roku 1990 postaral Steven Maisel, autor fotografií v jej knihe Sex z roku 1992. Vtedy 31-ročná speváčka mala blond vlasy v štýle Marilyn Monroe a chystala svoje slávne Blond Ambition Tour. „Viem, že nie som najlepšia speváčka na svete a viem, že nie som najlepšia tanečnica. Ale dokážem zaujať ľudí a byť taká provokatívna, ako len chcem. Cieľom turné je prekonať nezmyselné tabu,“ vyjadrila sa vtedy.

Madonna patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Kariéru začínala ako tanečnica a herečka. Preslávila sa predovšetkým piesňou Like A Virgin či filmovou verziou muzikálu Evita (1996), za ktorú ju ocenili Zlatým glóbusom v kategórii Najlepšia herečka. Odhaduje sa, že predala po celom svete viac ako 300 miliónov albumov. V marci vydala svoj 12. štúdiový album MDNA, ktorý osobne fanúšikom a fanúšičkám predstaví počas svetového turné. Zavíta do Ázie, USA, Kanady i európskych krajín. Šnúru odštartuje 29. mája vystúpením v izraelskom Tel Avive a ukončí ho v druhej polovici novembra na Floride. Najbližšie pri Slovensku bude v nedeľu 29. júla, keď sa ukáže vo Viedni na Štadióne Ernsta Happela.

Informácie zverejnila webstránka www.dailymail.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe MadonnaMarilyn Monroe