Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Obžalovaný Marian Kočner (uprostred) prichádza na pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Pezinok, 3. september 2020. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Za oslobodenie Mariana Kočnera v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej hlasovali všetci sudcovia senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Povedal to predseda ŠTS Ján Hrubala v diskusii Sokratovho inštitútu.

Viac o téme: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka

Ako doplnil, v prípade oslobodenia obžalovanej Aleny Zsuzsovej bolo hlasovanie sudcov v pomere 2:1. „Teraz to už môžeme povedať, je novela trestného poriadku, ktorá umožňuje sudcom komentovať aj živé veci. Predtým to bolo zakázané,“ skonštatoval Hrubala s tým, že nebude komentovať, či bolo rozhodnutie senátu dobré alebo zlé.

V kauze vraždy novinára a jeho partnerky sú právoplatne odsúdení strelec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.

V prípade podnikateľa Kočnera, Zsuzsovej a Tomáša Szabóa sa čaká na rozhodnutie odvolacieho súdu. ŠTS Szabóovi uložil za účasť na vražde trest 25 rokov väzenia. Kočnera a Zsuzsovú naopak oslobodil. Podľa verdiktu súdu totiž neexistoval na uznanie viny Kočnera a Zsuzsovej dostatok dôkazov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján HrubalaMarián KočnerMiroslav M.Tomáš Sz.Zoltán A.
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR