Za porušenie povinnej karantény mastná pokuta, Angličanov môže vyjsť prechádzka aj na 10-tisíc libier

Koronavírus
Takmer tretina respondentov by ako opatrenia v boji s druhou vlnou pandémie volila zákaz hromadných podujatí. Foto: ilustračné, SITA/AP

Obyvateľom Anglicka od pondelka hrozia vysoké pokuty, ak nezostanú v izolácii po pozitívnom testovaní na ochorenie COVID-19. Tým, ktorí pravidlá nedodržia, môže byť uložená pokuta tisíc libier, ktorá sa pri opakovanom porušení izolácie zvýši na 10-tisíc libier.

Ministerstvo zdravotníckej a sociálnej starostlivosti uviedlo, že pozitívne testovaní ľudia môžu dostať pokutu aj v prípade, ak vedome poskytnú falošné informácie pracovníkom vyhľadávajúcim kontakty.

Britský minister zdravotníctva Matt Hancock uviedol, že vláda „nebude váhať“ zaviesť ďalšie opatrenia na obmedzenie šírenia koronavírusu. Dolná snemovňa britského parlamentu v stredu pravdepodobne zváži dodatok k existujúcej legislatíve, ktorý by parlamentu poskytol právo hlasovať o akýchkoľvek nových obmedzeniach.

V Británii si pandémia v rámci Európy vyžiadala najviac obetí, pričom potvrdených je približne 42-tisíc úmrtí. Tým, ktorí žiadajú prísnejšie reštrikcie, však odporujú kritici obávajúci sa ďalšieho poškodenia ekonomiky. Na približne štvrtinu zo 65 miliónov obyvateľov Británie sa okrem celoštátnych obmedzení vzťahujú aj prísnejšie miestne obmedzenia zamerané na boj proti lokálnym ohniskám pandémie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom