Za propagáciu čarodejníctva vypli v Ugande desiatky rádií

Rádio
Rádio Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

KAMPALA 28. marca (WebNoviny.sk) – Ugandská masovokomunikačná komisia (UCC) vypla 23 rozhlasových staníc za propagáciu čarodejníctva. Spravodajskému portálu The EastAfrican to potvrdila hovorkyňa komisie Pamela Ankunda.

Rádiá, ktoré „postrádali minimálne vysielacie štandardy“ sa UCC rozhodla zrušiť po tom, čo neposlúchli verejné oznámenie z roku 2014, ktoré varovalo všetkých vysielateľov pred reklamou a propagáciou čarodejníctva. Dané rádiá sa ho podľa mediálneho regulátora dopustili, keď vo svojom vysielaní dali priestor údajným liečiteľom, bylinkárom či predavačom talizmanov.

Podľa UCC sa vypnuté rádiá okrem propagácie čarodejníctva dopustili aj napomáhania pri podvode, keď dali priestor vo vysielaní podvodníkom propagujúcim svoje údajné liečivé sily. Podľa hovorkyne komisie dané rozhlasové stanice budú môcť opäť vysielať, ak vyhovejú potrebným vysielacím štandardom.

V Ugande je viac ako 270 rozhlasových staníc a konkurencia v oblasti reklamy je veľká. Mnohí vysielatelia tak nemajú veľa možností a prijímajú reklamu prakticky od každého, kto im za reklamný priestor ponúkne peniaze, píše The EastAfrican.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom