Za vraždou mladého Rusa je podľa polície Azerbajdžanec

Rusko
Pamätný portrét Yegora Shcherbakova. Foto: SITA/AP

MOSKVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Moskovská polícia označila Azerbajdžanca Orchana Zejnalova za podozrivého v prípade vraždy mladého Rusa, ktorého smrť zapríčinila nepokoje namierené proti prisťahovalcom.

Dvadsaťpäťročného Jegora Ščerbakova zabil neznámy páchateľ vo štvrtok večer, keď vošiel s priateľkou do biliardového klubu v štvrti Birjuľovo.

To vyvolalo hnev proti moslimským imigrantom, desaťtisíce ktorých sa v utorok zhromaždili v Moskve na pouličných modlitbách pri príležitosti sviatku Íd al-Adhá.

V reakcii na Ščerbakovovu vraždu v nedeľu demonštranti skandujúci nacionalistické slogany napadli trhovisko v Birjuľove, kde pracuje veľa imigrantov z Kaukazu a zo strednej Ázie.

Ruská polícia po nedeľňajších nepokojoch na trhovisku zadržala približne 1 200 ľudí. Hovorca federálneho vyšetrovacieho úradu Vladimir Markin agentúre Interfax potvrdil, že policajti viedli „rozsiahle pátranie“ po mužovi, ktorého pri minulotýždňovej vražde zachytila kamera. Ruské médiá uviedli, že na záberoch z bezpečnostnej kamery vidieť muža „neslovanského výzoru“. Miestneho policajného šéfa Gennadija Kaverina v súvislosti s udalosťami prepustili.

Informácie priniesla spravodajská stanica BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom