Za zadržaním Štefeka stojí primátor Nitry, tvrdí Kolenčíková. Dvonč obvinenia dôrazne odmieta

Jozef Dvonč
Primátor mesta Nitra Jozef Dvonč. Foto: SITA/Robert Tappert

NITRA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Primátor Nitry Jozef Dvonč nevie, o čo ide v prípade pondelkového zadržania mestského poslanca Štefana Štefeka Národnou protikorupčnou jednotkou.

Podľa informácií Denníka N polícia Štefeka podozrieva z nepriamej korupcie, čo má súvisieť s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Dvonča ako predsedu predstavenstva Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti polícia nekontaktovala.

„Pokiaľ nemám bližšie informácie, tak sa nechcem k tomu vyjadrovať, pretože to si treba preveriť, čo sa tam vlastne deje alebo koho hra je to rozohratá,“ povedal Dvonč pre agentúru SITA.

Protikandidáti vo voľbách

Štefek bol roky zástupcom primátora Jozefa Dvonča a zároveň okresným predsedom Smeru-SD v Nitre. V súčasnosti je nezávislým mestským poslancom a nezávislým kandidátom na funkciu primátora v jesenných komunálnych voľbách.

Ďalšia kandidátka na tento post a Štefekova kolegyňa z mestského zastupiteľstva Renáta Kolenčíková (nezávislá) povedala, že za zadržaním Štefeka vidí „robotu Dvonča“, ktorý sa che zbaviť protikandidáta vo voľbách. „To sú Dvončove praktiky, Dvončova robota, pretože Štefek veľa vie,“ povedala. Primátor však obvinenie dôrazne odmietol.

„To je absolútna hlúposť, treba si pozrieť predvolebné prieskumy. Ja nemám dôvod sa zbavovať žiadneho protikandidáta, veď to by bolo pre mňa horšie, ako keď ich tam je 11,“ povedal primátor. Zároveň dodal, že nechce útočiť na žiadneho z protikandidátov, no podľa neho to vyzerá, ako keby sa Kolenčíková „chcela zbaviť dvoch súperov naraz“.

O Štefekovi sa šírili informácie o dotáciách

Kolenčíková bola rovnako ako Štefek roky členkou Smeru-SD, dnes je kritičkou tejto strany. Podľa jej slov Dvonč šíril o Štefekovi informácie, že si necháva časť dotácií, ktoré mali ísť do futbalu. Primátor Dvonč to označil za hlúposť. „Ja osobne o ničom takom neviem. Pokiaľ sú nejaké dôkazy, nech sa prešetria, ale ja neviem o ničom,“ povedal.

Oddelenie komunikácie a prevencie prezídia Policajného zboru agentúru SITA informovalo, že Národná protikorupčná jednotka v pondelok ráno zadržala dve osoby pre podozrenie z nepriamej korupcie.

„V týchto chvíľach ich vypočúvajú a nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie. Akonáhle to bude situácia dovoľovať, budeme verejnosť informovať,“ píše sa v stanovisku polície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef DvončRenáta KolenčíkováŠtefan Štefek