Zábava sa môže začať, Ples v opere odštartoval sezónu bálov

Ples v opere 2013
Slávnostný valčík počas 13. Plesu v opere. Bratislava, 12. január 2013. Foto: Orange

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – Trinásty Ples v opere v historickej budove SND v Bratislave, na ktorom sa zišli významné slovenské osobnosti z oblasti kultúry, vedy, umenia, podnikania či politiky, otvoril tohtoročnú plesovú sezónu.

Priestory historickej budovy SND sa i tento rok zmenili na tanečnú sálu, v ktorej si prominentní hostia mohli vychutnať vystúpenia významných slovenských i zahraničných umelcov počas celej noci.

Obrazom: Ples v opere 2013

„Všetko je o tom – namixovať umenie a kultivovanú zábavu,“ tvrdí o plese režisér podujatia a známy choreograf Ján Ďurovčík. Program Plesu v opere odštartoval husľový virtuóz Vladimír Jablokov, ktorý hostí nezaujal len svojím umeleckým stvárnením známych skladieb, ale i netradičnou voľbou obuvi k elegantnému smokingu – teniskami.

Róby celebrít na Plese v opere

Moderátorka plesu a operná diva Adriana Kučerová privítala prítomných v tmavomodrej róbe z dielne známej návrhárky Hany Převrátilovej. Po polnoci slávna operná speváčka predviedla i romantické šaty od Róberta Bartolena. Spolu s moderátorkou hostí privítal i primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik s generálnym riaditeľom spoločnosti Orange Slovensko Pavlom Lančaričom. Páni otvorili ples aj netradičným „prvým bozkom plesu“, ktorý venovali krásnej Adriane Kučerovej.

Ples v opere 2013
Foto: Orange

„Kráľa plesov“, ako prvý ples sezóny nazvala Kučerová, slávnostne otvorila úderom na gong škótska speváčka, skladateľka a líderka skupiny Texas Sharleen Spiteri v elegantných zlatých šatách. Po gongu už nasledoval dokonale nacvičený valčík v podaní profesionálnych tanečníkov a prekrásny balet, ktorý predviedli sólisti Viedenského štátneho baletu.

Ples v opere 2013
Foto: Orange

Program 13. Plesu v opere sa niesol tento rok i v znamení samotnej opery. Jeden z najuznávanejších tenoristov na svete Pavol Bršlík zaujal hostí niekoľkými známymi áriami, no najmä duetom s divou Adrianou Kučerovou.

Prominentným hosťom do tanca v romanticky vyzdobených priestoroch divadla spievali Vašo Patejdl, Beáta Dubasová či Helena Vondráčková. „Najviac som sa tešil, kedy vykrútim svoju manželku,“ povedal pre agentúru SITA spevák skupiny Vidiek Janko Kuric. Uvoľnenú atmosféru do tanečnej sály s renesančnými ozdobami priniesol i Boom Band, skupina Desmod či obľúbení Cigánski diabli s Oskarom Rózsom.

Hlavnou hviezdou plesu tento rok bola škótska hudobníčka Sharleen Spiteri. Líderka známej hudobnej kapely Texas rozospievala divadlo
Ples v opere 2013
Foto: SITA/Marián Peiger
Ples v opere 2013
Foto: Orange

hitmi, medzi ktorými nechýbali Sommer Son, Say What You Want či Inner Smile. „Netvrdím, že je to najobľúbenejšia skupina môjho života, ale majú zopár pesničiek, ktoré v mojom živote zohrali dosť dôležitú úlohu,“ priznal herec Andy Kraus. Na vystúpenie Sharleen Spiteri sa tešil aj Janko Kuric: „Bol som do nej platonicky zamilovaný, keď začínala“.

Ples v opere má už tretí rok i výrazný charitatívny rozmer. „Ja si myslím, že tak to asi má byť. Ľudia, ktorí majú dopriate, by mali pomáhať a ja veľmi rada pomáham, tak dúfam, že to padne na úrodnú pôdu a že ples pomôže deťom,“ myslí si speváčka Beáta Dubasová.

Podobne ako vlani, aj tento rok sa organizátori rozhodli pomôcť Detskému kardiocentru v Bratislave, ktorému minulý rok z výťažku Plesu v opere venovali takmer 200-tisíc eur. Celý výťažok zo vstupeniek a dobrovoľných príspevkov hostí Plesu v opere tento rok poputuje na technické vybavenie operačných sál v novom pavilóne Detského kardiocentra, ktoré sa začne budovať na jar. Hodnota vstupenky pre jeden pozvaný pár bola 500 eur, no podľa slov generálneho riaditeľa Orange Slovensko Pavla Lančariča mnoho hostí venovalo na tento účel vyššiu sumu alebo zaplatili svoju vstupenku, hoci sa na plese nezúčastnili.

Tak ako po uplynulé roky, i tentoraz bol Ples v opere prehliadkou slovenskej módy. Elegantné i menej podarené róby dopĺňali luxusné šperky a páni v smokingoch i frakoch vkusne dopĺňali svoje krásne polovičky. Lesk drahých kameňov či honosná zábava však nezatienia nespochybniteľný charitatívny rozmer hlavnej spoločenskej udalosti sezóny.

Kontraples pred operou

Obrazom: Kontraples pred operou

Hostí pri červenom koberci tento rok nevítali len blesky fotoaparátov, ale i hanlivé pokriky účastníkov Kontraplesu, ktorí tvrdia, že Ples v opere je výsmechom stovkám tisícov Slovákov, ktorí žijú pod hranicou chudoby.

https://youtube.com/watch?v=37oTnSZ_IRo

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana KučerováAndy KrausHelena VondráčkováJán ĎurovčíkMilan FtáčnikSharleen SpiteriVašo Patejdl