Zábavníkov Mainz zdolal Mönchengladbach

Mainz

BERLÍN 7. februára (WEBNOVINY) – V úvodnom nedeľňajšom stretnutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zvíťazil Mainz nad Borussiou Mönchengladbach najtesnejším rozdielom 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu sa v 42. min stal Svensson. Za domáce mužstvo odohrali celý zápas slovenskí reprezentanti Radoslav Zabavnik a Miroslav Karhan, pre prvého menovaného to bol debut v novom drese. Zabavník naposledy pôsobil v prvoligovom ruskom tíme Terek Groznyj, s ktorým mu vypršala zmluva po sezóne 2009 (v Rusku sa hralo systémom jar – jeseň, pozn.).

V druhom nedeľňajšom stretnutí sa zrodil triumf Frankfurtu na pôde Borussie Dortmund (3:2). Po vyrovnanom prvom polčase išli domáci do vedenia v 57. min po góle Barriosa. Hráči Eintrachtu však v rozpätí 10 minút dokázali otočiť priebeh súboja a tri body už z rúk nepustili.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

1. FSV Mainz 05 – Borussia Mönchengladbach 1:0 (1:0)

Gól: 42. Svensson, 20 300 divákov

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 2:3 (1:1)

Góly: 17. Hummels, 57. Barrios – 8. Köhler, 65. Jung, 74. Meier, 70 000 divákov