Zabíjajte členov Islamského štátu, vyzýva turecký kazateľ

Zabíjajte členov Islamského štátu, vyzýva turecký kazateľ
Foto: facebook.com/pages/Ahmet-Mahmut-Ünlü

ISTANBUL 24. júla (WEBNOVINY) – Turecký televízny kazateľ, ktorý nedávno vyhlásil, že islam nezakazuje orálny sex, vydal ďalšiu senzačnú fatwu povoľujúcu zabíjanie príslušníkov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

„Ak na nich naďabíte, zabite ich, akoby ste bojovali s kmeňom Ádov a Iramom (mesto zničené Alahom kvôli pýche a spupnosti jeho obyvateľov),“ napísal v Turecku obľúbený televízny kazateľ Ahmet Mahmut Ünlü v stĺpčeku pre denník Vahdet.

Na spresnenie parafrázoval výrok proroka Mohameda, keď povedal, že tí, ktorí príslušníkov IS zabijú, budú odmenení a tí, ktorých zabijú islamisti, sa stanú mučeníkmi. Militantov IS vo svojom príspevku Ünlü označil za „psov z pekla“.

Turecké úrady tento rok Ünlüovi pridelili ochranku po tom, ako sa mu IS za jeho výroky vyhrážal smrťou. „Ak ma Alah má na zozname, zomriem tak či tak. Ak nie som na Alahovom zozname, IS sa nepodarí zabiť ma,“ reagoval vtedy Ünlü na postup úradov.

Nedávno sa Ünlü zapojil do búrlivej diskusie na háklivé témy, keď spochybnil výrok svojho kolegu, ktorý tvrdil, že orálny sex je islamom zakázaný. Ünlü však vyhlásil, že v Koráne žiadny taký zákaz nie je.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát