Zabila nás krásna strela, zhodnotil zápas Vladimír Weiss

Turecko - Slovensko
Vladimír Weiss oslavuje gól v sieti Turecka počas medzištátneho futbalového zápasu medzi Tureckom a Slovenskom Foto: SITA/AP

ŽILINA 11. septembra (WEBNOVINY) – Jedným z najlepších hráčov v dvojzápase Slovenska s Bosnou a Hercegovinou v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie bol krídelník Vladimír Weiss.

Šikovný ofenzívny ťahúň sa v oboch dueloch okrem svojich tradičných ofenzívnych akcií prezentoval aj poctivou defenzívnou prácou, ktorá je najmä u krídelníka nesmierne cenená.

Dvadsaťtriročný hráč gréckeho Olympiakosu Pireus robil obrovské problémy hráčom Bosny a Hercegoviny, neustále im svojou rýchlosťou a driblérskymi schopnosťami motal hlavu a len smola ho pripravila o gólový zápis.

V. Weiss v minulotýždňovom meraní síl v Zenici (1:0) išiel sám na brankára Asmira Begoviča, ale jeho obstrelenie skončilo len kúsok vedľa bránky. Ešte bližšie k presnému zásahu bol v utorňajšej odvete na žilinskom štadióne pod Dubňom (1:2) – jeho technickú strelu z úvodnej minúty druhého polčasu zastavila žrď. Slováci v tom čase viedli 1:0 a keby bývalý hráč Manchestru City, Boltonu Wanderers, Glasgowa Rangers, Espanyolu Barcelona a talianskej Pescary skóroval, Slováci by zrejme neprehrali a stále by živili nádej na účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte.

„Čakali sme úplne iný duel, ako bol ten predchádzajúci v Bosne. V prvom polčase sa nám darilo držať hru pod kontrolou. Strelili sme krásny gól z rýchleho protiútoku a mali sme dobrý vstup aj do druhého polčasu – nastrelil som žrď. Škoda, že mi to tam nepadlo. Súper vyrovnal po rohovom kope a zabil nás krásnou strelou,“ uviedol syn bývalého reprezentačného kormidelníka.

Slováci predviedli v oboch zápasoch s Bosniakmi kvalitné výkony. Možno to pripísať najmä skutočnosti, že dvojicu Stanislav Griga, Michal Hipp nahradil začiatkom júla na lavičke Ján Kozák. „Atmosféra v reprezentácii je úplne iná, aká bola pod trénermi Grigom a Hippom. Určite sme hrali lepšie, zmena priniesla všetkým novú chuť a reprezentácia je úplne o niečom inom,“ poznamenal na margo zmeny na poste kouča bratislavský rodák.

Weiss sa na záver vyjadril aj k netradičnej situácii počas utorňajšieho súboja v Žiline. Na štadióne mali jednoznačnú prevahu fanúšikovia hostí. Tí kúpili vstupenky od Slovákov ešte dávno pred stretnutím. „Atmosféra bola výborná, ale priali by sme si, aby to u nás tak vyzeralo aj pred našimi fanúšikmi. Som rád, že prišli aspoň priaznivci hostí a hrali sme pred vypredaným štadiónom,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Viac k osobe Ján KozákMichal HippStanislav GrigaVladimír WeissVladimír Weiss ml.