Záborský zmiernil prehru Ufy s Dinamom, Minsk ťahali Slováci

Tomáš Záborský (útočník)
Tomáš Záborský (Avangard Omsk, Rus./KHL) Narodený: 14. novembra 1987, výška: 181 cm, váha: 91 kg, doteraz 0x na MS, 14 zápasov v A-tíme SR, 4 góly Foto: atlant-mo.ru

MOSKVA 2. marca (WEBNOVINY) – Gól slovenského krídelníka Tomáša Záborského bol napokon jediný, ktorý strelili hokejisti Salavatu Julajev Ufa v nedeľňajšom domácom zápase KHL proti Dinamu Moskva. Ujali sa ním vedenia v 7. minúte, ale prehrali 1:3.

Slováci Richard Lintner a Tomáš Surový z Dinama Minsk strelili po jednom góle pri víťazstve svojho tímu 5:2 v nedeľňajšom domácom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Riga. Tridsaťšesťročný skúsený bek Lintner sa presadil v 32. min, keď upravil na 3:1.

Jeho o štyri roky mladší krajan Surový v 51. min zvýšil v presilovke na rozdiel troch gólov (4:1) a o osem minút prihral za stavu 4:2 na gól Zbynkovi Irglovi do prázdnej bránky. V drese hostí si asistenciu pri prvom góle pripísal slovenský útočník Marcel Hossa.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

color=red>Slovan Bratislava – Spartak Moskva 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 31. Kulik (Pešechonov, P. Medvedev), 44. Sergejev (Lemťugov), 49. Špirko (Sergejev, Lemťugov)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: 49. Daňo 5 min za hrubosť – 49. Anderson 5 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Ščeňov – Pavlov, Meňšich, 10 055 divákov

Z

ostavy:

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – M. Bakoš, A. Šťastný, M. Daňo – 21. T. Mikúš

Spartak: Šesťorkin – Kulik, Bodrov, Želdakov, A. Sergejev, Mamkin, V. Sorokin, Grišin, Jermakov – Volkov, Kvaša, Viačeslav Kozlov – Lemťugov, Wandell, Špirko – Anderson, A. Nikulin, Toluzakov – P. Medvedev, Bobrov, Pešechonov

Lokomotiv Jaroslavľ – Avangard Omsk 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 21. a 47. Platt, 44. Plotnikov, 57. Kapustin – 20. Alexander Popov

Atlant Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 14. Velichov, 27. Michnov, 33. Rukavišnikov, 51. Majorov, 60. Levickij – 6. Kňazev

Severstaľ Čerepovec – Barys Astana 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 40. Monachov, 56. Bučnevič – 54. Barker

Neftechimik Nižnekamsk – Viťaz Podoľsk 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Góly: 17. Sexton, 44. Taratuchin, 47. Aľševskij, 57. Rybin, 58. Kosmačov – 11. Porseland

SKA Petrohrad – Avtomobilist Jekaterinburg 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 20. Alexandrov, 23. Kablukov, 26. Panarin, 58. Thoresen

Metallurg Magnitogorsk – Ak Bars Kazaň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 7. Jan Kovář

Salavat Julajev Ufa – Dinamo Moskva 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. ZÁBORSKÝ – 17. Dugin, 32. Višnevskij, 55. Pestuško

Traktor Čeľabinsk – Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Krasnoslobodcev

CSKA Moskva – Donbass Doneck 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0

Góly: 17. Morozov, rozh. sam. nájazd: Zajcev – 38. Dadonov

color=red>Dinamo Minsk – Dinamo Riga 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 14. Stas, 29. Materuchin, 32. LINTNER, 51. SUROVÝ, 59. Irgl (SUROVÝ) – 7. J. Johnson (MARCEL HOSSA), 58. Skvorcov

Lev Praha – Medveščak Záhreb 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 15. J. Novotný, 62. Thörnberg – 12. M. Ryan