Zabudnite na 13. dôchodok aj na detské prídavky

Parlament
Foto: SITA/Marko Erd

800-miliónová predvolebná žúrka podľa scenára Smeru a komparzu SNS, ĽSNS a ďalších „oslovených dobrovoľníkov“ z radov nezaradených poslancov a možno aj zo Sme rodina sa konať nebude.

A to znamená, že tí čo náhodou ešte veria sľubom končiacej vlády, sa takmer určite nedočkajú ani 13.dôchodku ani zvýšeného rodičovského príspevku. Grátisu jazdy po diaľniciach sa to týka tiež.

Kľúč má prezidentka

Bývalý ústavný sudca a právny expert Ladislav Orosz pre RTVS vysvetlil, v čom je problém. Aj keby spomínané návrhy zajtra poslanci schválili, musí ich v lehote 15 dní podpísať alebo vetovať hlava štátu.

Keďže, podľa neho, existuje oprávnená obava, že spôsob schvaľovania zákonov 10 dní pred voľbami, je porušením ústavy, môže sa stať, že prezidentka sa pod sporné zákony nepodpíše alebo ich vetuje.

Prečo sú tvrdenia Smeru a SNS podvod?

Právny expert Orosz upozorňuje, že 15 dní uplynie až po termíne volieb, teda po riadnom konci volebného obdobia súčasného parlamentu. A ten novozvolený už, podľa zákona, nemôže rozhodovať o návrhoch z predchádzajúceho volebného obdobia.

Vzhľadom na množstvo právnych expertov, ktorými Smer disponuje, vrátane absolventa práva JUDr. Roberta Fica, je jasné, že to od začiatku tohto experimentu dobre vedeli. Zúfalstvo z padajúcich preferencii je silnejšie ako odbornosť. A túžba po moci je väčšia ako skutočné riešenia pre ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoSme rodina - Boris KollárSMER-SDSNS Slovenská národná strana