Začal sa súd s Kramným, vraždu manželky a dcéry popiera

Petr Kramný
Petra Kramného obvinili z vraždy manželky a dcéry. Foto: Facebook.com

OSTRAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Na Krajskom súde v Ostrave sa v pondelok začal proces s Petrom Kramným. Podľa štátneho zástupcu (prokurátora) zavraždil elektrickým prúdom svoju manželku a dcéru, keď boli predvlani spolu na dovolenke v Egypte. Kľúčovým dôkazom obžaloby sú posudky patológov i elektrotechnickej expertízy, napísal na svojej webovej stránke Český rozhlas (ČRo).

Obžalovaný po celý čas vyšetrovania vinu odmieta. Vlani vo februári sa za Petrom Kramným zavreli dvere väznice, kde je ako obžalovaný vo vyšetrovacej väzbe doteraz. Kľúčovým dôkazom je posudok znalcov z ostravského Ústavu súdneho lekárstva: podľa nich totiž obete zomreli po úmyselnom zásahu elektrickým prúdom.

Elektrický prúd ako vražedná zbraň

„V podstate máme komplex dôkazov, ktorý dovoľuje postaviť obvineného pred súd. Zaistené dôkazy preukazujú, že obe poškodené zomreli v dôsledku zásahu elektrickým prúdom,“ spresnil podľa ČRo prokurátor Vít Legerský. Tento prípad sa môže zapísať do učebníc kriminalistiky.

Elektrický prúd ako vražedná zbraň sa často nevyskytuje, potvrdil už predtým popredný český patológ Alexandr Pilín.„Vražda elektrickým prúdom je výnimočná, to si tu nepamätám. Poranenie elektrickým prúdom zanecháva v mieste vstupu elektrického prúdu viditeľné známky,“ uviedol podľa ČRo Pilín.

Obhajkyňa chce závery vyvrátiť

Obhajkyňa Petra Kramného Jana Rejžková je pripravená závery obžaloby vyvrátiť. „Objavujú sa ďalšie dôkazy, ktoré si musím vyhodnotiť a ktoré podľa môjho názoru môžu veľmi výrazne zasiahnuť do skutkového deja v podávanej obžalobe,“ dodala Rejžková.

Matka s dcérou zomreli koncom júla 2013 v hotelovej izbe v egyptskom letovisku Hurgada. Petr Kramný celý čas vinu odmieta, napísal ČRo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petr Kramný