Začať nový rok rozvodom?

Rozvod
Foto: huffingtonpost.com

Čo nás čaká v tomto roku? To netušíme. Možno, ak žijete v manželstve, v ktorom len trpíte, je práve tento rok vhodný na zmenu a medzi novoročné predsavzatia zahrňte i rozvod.

Kedy rozvod neodkladať?

Váš manžel vás citovo trýzni? Neustále ponižuje, kritizuje každý deň. Dochádza to tak ďaleko, že začínate veriť jeho slovám? To v žiadnom prípade nepripusťte! Vy si tiež zaslúžite lásku. V takomto prípade si začnite vážiť samé seba a rozvod neodkladajte. On sa nezmení, kým to sám nebude chcieť. Ak sa k tomu pridáva i fyzické násilie, nie je načo čakať. Vtedy len rozvod môže predstavovať aspoň čiastočné vykúpenie.

Najčastejší dôvod rozchodu je nevera

Neustále štatistiky nás stále utvrdzujú v tom, že každé tretie manželstvo sa končí kvôli partnerovej nevere. Návrh podávajú väčšinou ženy. Aj vy ste v starom roku odhalili mužovu neveru? Váhate či zotrvať v manželstve alebo dať mu druhú šancu? Každý vzťah býva odlišný. Len vy poznáte partnera, či si tú druhú šancu zaslúži alebo ide iba o falošnú ľútosť. Aj keď spoznať pravú tvár toho druhého je často veľmi ťažké. Môže sa zdať, že sa poučil, vy mu uveríte a podvedie vás opäť. No ak sa rozhodnete pokračovať, v žiadnom prípade mu to už nevyčítajte. Nevyhadzujte jeho neveru neustále na oči. Už ste predsa odpustili a on si priznal chybu. Ak tou nevernou ste boli vy a idete za vidinou šťastnejšieho manželstva, tiež tento krok dobre zvážte. Aby ste sa nedostali z blata do kaluže.

Neodkladajte rozvod kvôli deťom

Dlhé roky žijete v nešťastnom partnerstve, no nechcete sa rozvádzať kvôli deťom? Ani to nie je najšťastnejším riešením. Odklad rozvodu manželstvo ani rodinu nezachráni. Práve naopak. Celá situácia sa bude len zhoršovať. Vaše deti si vás prestanú vážiť takisto, ako ste si sami seba prestali i vy. Nakoniec, ak nie ste spokojná, nie sú spokojné ani vaše deti. Konečne sa staňte tiež sebeckou a myslite na vlastné šťastie. V novom roku buďte iba s tými, ktorí si vašu lásku zaslúžia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom