Začiatok stavebných prác na II. etape električky do Petržalky nie je známy

Električka, Petržalka
Pohľad na električky prichádzajúce zo Šafárikovho námestia cez Starý Most. Trať je súčasťou 1. etapy projektu Nosný systém MHD do Petržalky Bosákova ulica - Šafárikovo námestie. Bratislava, 12. apríl 2018. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Termín začiatku stavebných prác na výstavbe II. etapy električkovej trate do Petržalky zatiaľ nie je známy a podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala je veľmi ťažké hovoriť termíny.

„Dali sme žiadosť na územné rozhodnutie, potrebujeme však k nemu priložiť 48 vyjadrení. Znamená to, že 48 subjektov sa musí vyjadriť v stanovenej lehote. Keď sa nevyjadria, žiadosť čaká,“ povedal primátor novinárom na brífingu pri električkovej zastávke Jungmannova v bratislavskej Petržalke.

„Neviem za tieto subjekty povedať, či sa vyjadria v lehote alebo nie. Do roku 2023 to však musí byť hotové, zaplatené a odovzdané,“ dodal. Investorom II. etapy električkovej trate do Petržalky je hlavné mesto SR Bratislava.

Občania mohli vypĺňať online dotazník

K dotazníku o rozvoji územia okolo Chorvátskeho ramena v Petržalke prišlo podľa primátora 2700 podnetov. Mesto Bratislava zapojilo verejnosť do procesu rozhodovania o využití územia, ktoré bude súčasťou druhej etapy predĺženia električkovej trate až po Janíkov dvor.

Hlasovanie spustili 12. februára, občania mohli do 19. marca vypĺňať online dotazník, ktorý vyhodnotí tím odborníkov a podnetné návrhy zapracuje do urbanistickej štúdie.

Mesto má vypracované zadanie pre urbanistickú štúdiu – Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka. Jej úlohou je prehodnotiť urbanistický rozvoj tohto územia okolo električkovej trate z hľadiska súčasne platného územného plánu mesta z roku 2007.

Urbanistická štúdia s názvom Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky sa zameriava na získanie názorov na ekologický a urbanisticko-architektonický potenciál územia. Zameriava sa tiež na koordináciu s pešou a cyklistickou dopravou, MHD i s automobilovou dopravou.

Žiadosť o nenávratný finančný príspevok z EÚ

Zadanie urbanistickej štúdie – Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka zverejňujú na webovej stránke obstarávateľa www.bratislava.sk v časti Rozvoj mesta – Hlavná architektka. Záujemcovia si to tiež môžu pozrieť v Kancelárii prvého kontaktu, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, Primaciálne námestie č. 1, Bratislava.

V súvislosti so začiatkom výstavby II. etapy električkovej trate do Petržalky, stavby Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v Bratislave, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor, hlavné mesto v súčasnosti pracuje na získaní povolení v zmysle stavebného zákona.

„Bez uvedených povolení nie je možné vypísať verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby,“ dodala Onufer s tým, že dôležité je aj financovanie stavby cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra (OPII). Žiadosť o nenávratný finančný príspevok z EÚ zdrojov podajú prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorý je riadiacim orgánom OPII.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo Nesrovnal
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava