Aktualizované: Začiatok týždňa je horúci, pre niektoré okresy platí výstraha prvého stupňa

slnko, horúčavy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 19. augusta 11:19

V pondelok je na Slovensku jasno až polojasno, postupne však môže byť miestami aj zväčšená oblačnosť a ojedinele sa môžu vyskytnúť aj prehánky alebo búrky.

Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 27 až 32 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov dosiahne okolo 19 stupňov Celzia.

Pre šesť okresov na juhu krajiny je od 13:00 do 18:00 vydaná aj výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. V okresoch Komárno, Levice, Nové Zámky, Dunajská Streda a Galanta sa môže teplota ojedinele vyšplhať aj na 33 stupňov Celzia.

výstraha, vysoké teploty, pondelok
Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami platí v pondelok pre okresy označené žltou farbou. Foto: www.shmu.sk.

Aj v utorok má byť teplo a väčšinou aj dusno. Meteorológovia tiež vydali výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Od 14:00 do 18:00 platí v okresoch Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Košice, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Komárno, Levice a Nové Zámky, kde sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozorňuje SHMÚ.

V severnej časti Slovenska a na západe krajiny má však byť väčšinou oblačno až zamračené a vyskytnúť sa môžu prehánky a búrky, aj intenzívne.

výstraha, vysoké teploty, utorok
Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami je v utorok vydaná pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Foto: www.shmu.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav