Začína druhá futbalová liga, ponúkne derby zápasy Loky s VSS

MFK Košice - FC Spartak Trnava
Hráč MFK Košice Lazar Dordevič (v strede) a hráč FC Spartak Trnava Marek Janečka (vľavo) v zápase 29. kola jarnej časti ročníka 2014/15 Fortuna ligy medzi MFK Košice - FC Spartak Trnava. Košice, 8. máj 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – Dva týždne po Fortuna lige začne písať novú sezónu 2015/2016 tiež druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž. Opäť sa v nej predstavia dva tucty mužstiev, rozdelené na skupiny Západ a Východ po dvanásť tímov.

Paradoxom tohto systému je, že FK Dukla Banská Bystrica bude hrať na „západe”, kým iba dvadsať kilometrov vzdialený Zvolen na „východe.” Podobné je to v prípade MŠK Žilina „B” a OFK Teplička nad Váhom.

Nový ročník II. ligy sa začne tento víkend (1. a 2. augusta), úplne prvým stretnutím bude sobotný zápas spomenutého žilinského „béčka” s Dunajskou Lužnou s výkopom o 10.30 h.

Systém súťaže sa nezmenil

Súťaž bude mať rovnakú podobu ako doteraz, po skončení 22-kolovej základnej časti postúpi šesť najlepších klubov z oboch skupín do nadstavby o účasť vo Fortuna lige. Zvyšok si to rozdá o udržanie.

V druhej najvyššej súťaži už nefigurujú MFK Skalica ani MFK Zemplín Michalovce, tí bojujú medzi slovenskou elitou. Naopak, z I. ligy zostúpili banskobystrická Dukla a z administratívnych príčin aj vtedajší MFK Košice, ktorý po novom vystupuje pod značkou FC VSS Košice.

„Vojaci“ si udržali Hada

Nováčikmi sú OFK Dunajská Lužná a TJ Iskra Borčice v skupine Západ, na „východe” potom FK Spišská Nová Ves, Teplička nad Váhom i FK Haniska.

V II. lige sa ukážu aj tváre známe z Fortuna ligy. V drese nováčika z Borčíc našli uplatnenie bývalí futbalisti košického MFK (FC VSS) Peter Bašista s Jánom Novákom, „vojakom” zo Štiavniček sa napriek zostupu podarilo v kádri udržať niekdajšieho slovenského reprezentanta Mariána Hada. Navyše, do Banskej Bystrice sa po dvojročnej anabáze v FO ŽP Šport Podbrezová vrátil Michal Pančík.

Program 1. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – II. ligy 2015/2016:

SKUPINA ZÁPAD

Sobota 1. augusta:

MŠK Žilina „B” – OFK Dunajská Lužná (10.30)

AFC Nové Mesto nad Váhom – FC Spartak Trnava juniori (17.00)

TJ Iskra Borčice – FK Dukla Banská Bystrica (17.00)

ŠKF Sereď – FK Slovan Duslo Šaľa (17.00)

FC Nitra – ŠK Senec (18.30)

Nedeľa 2. augusta:

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (10.30)

SKUPINA VÝCHOD

Sobota 1. augusta:

MŠK Rimavská Sobota – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (17.00)

1. FC Tatran Prešov – FC Lokomotíva Košice (17.00)

MFK Lokomotíva Zvolen – FK Spišská Nová Ves (17.00);

Partizán Bardejov – FK Poprad (17.00)

Nedeľa 2. augusta:

FC VSS Košice – FK Haniska (17.00)

MFK Dolný Kubín – OFK Teplička nad Váhom (17.00)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom