Začína sa Pohoda, v Trenčíne hrozia zápchy

Pohoda, horúčavy
Foto: Archívne foto SITA/Michal Burza

TRENČÍN 4. júla (WEBNOVINY) – Vo štvrtok sa začína najväčší slovenský multimediálny festival Bažant Pohoda 2012. Polícia očakáva rovnako ako každý rok kolóny áut, ktoré potiahnu smerom na trenčianske letisko.

Vzhľadom k tomu, že očakávame veľký záujem návštevníkov, ktorí prídu na festival na motorových vozidlách, upozorňujeme na kolóny vozidiel, ktoré sa budú tvoriť predovšetkým na ceste I/50,“ informoval trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička.

Vodiči musia počítať s obmedzením rýchlosti jazdy na tejto ceste a celkovo väčším počtom motorových vozidiel a chodcov v Trenčíne a jeho okolí. Krajský dopravný inšpektorát v Trenčíne zároveň žiada vodičov motorových vozidiel, ktorí sa budú počas Pohody pohybovať v Trenčíne a jeho okolí, aby zvýšili svoju pozornosť a najmä ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky.

Bude jazdiť kyvadlová doprava

Druhý deň festivalu Pohoda 2011
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Kyvadlová doprava začne premávať okolo obeda z autobusovej stanice v Trenčíne, návštevníkov dopraví priamo pred areál letiska. Ako informoval PR manažér Pohody Mário Gešvantner, jazdiť bude v 15-minútových intervaloch, v nočných hodinách každú hodinu.

Po skončení nočného programu na hlavných pódiách, bude doprava posilnená, uviedol s tým, že nočná kyvadlová doprava bude stáť aj na sídlisku Juh. Za prepravu kyvadlovou dopravou návštevníci festivalu zaplatia cez deň 60 centov, v noci 90 centov.

Pre tých, ktorí pôjdu autom, sú pripravené parkoviská s kapacitou niekoľko tisíc áut. Ako informoval Gešvantner, tento rok je o parkovanie na letisku menší záujem ako vlani. Dôvodom sú podľa neho špeciálne autobusy, ktoré pôjdu z desiatich slovenských a troch českých miest.

K dispozícii budú cisterny s vodou

Slnko, voda a Pohoda
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Tie dovezú návštevníkov vo štvrtok pred začiatkom Bažant Pohody 2012 rovno k bránam festivalového areálu. V nedeľu 8. júla o 10:10 budú všetky autobusy pristavené pred hlavným pódiom, aby o 10:30 ľudí zase odviezli domov.

V celom areáli Pohody bude rozmiestnených niekoľko cisterien s vodou. Pitnú vodu si budú môcť návštevníci festivalu kúpiť v nápojových centrách. Vodu budú rozdávať aj službukonajúci asistenti. Tí budú rozdávať a nalievať vodu ľuďom v prvých radoch pod pódiom. Návštevníci Pohody budú mať k dispozícií viac ako 500 mobilných toaliet.

Predpovede počasia zatiaľ hovoria o horúcom a slnečnom víkende. Gešvantner preto návštevníkom odporúča, aby dodržiavali pitný režim, nosili pokrývky hlavy a natierali sa opaľovacími krémami, ktoré budú na letisku rozdávať. Zároveň by sa mali ľudia pripraviť aj na prípadné zmeny počasia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom