Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Záhrada Prezidentského paláca pred začiatkom TB Aliancie za rodinu na tému: odovzdanie petície so 400-tisíc podpismi za vypísanie referenda o ochrane rodiny. Bratislava, 27. august 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
8. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(3)

Začínajú sa prípravy na budúcoročné referendum o rodine

Referendum bude stáť vyše šesť miliónov

Referendové okrsky sa majú vytvoriť do 15. decembra, vyplýva to z rozhodnutia prezidenta SR z 27. novembra o vyhlásení referenda, ktoré je uverejnené v zbierke zákonov. Prezident tiež rozhodol, že Ústredná komisia pre referendum Slovenskej republiky, obvodné komisie a okrskové komisie sa vytvoria do 7. januára. Prvé zasadanie ústrednej komisie, obvodných a okrskových komisií sa uskutoční do 14. januára.

Z návrhu organizačno-technického zabezpečenia referenda tiež vyplýva, že referendum o ochrane rodiny, ktoré sa bude konať 7. februára budúceho roka, bude štát stáť zhruba 6,3 milióna eur. Pre ministerstvo vnútra je na prípravu referenda určených 5 134 993 eur a štatistický úrad má dostať na spracovanie hlasovania 1 197 275 eur. Rezort vnútra napríklad musí z prostriedkov pridelených na referendum zaistiť aj prácu referendových komisií všetkých stupňov, od ústrednej, cez obvodné až po okrskové.

Zaplatiť treba mzdy aj hlasovacie lístky

“Ide najmä o úhradu zákonom stanovených nárokov, ako sú napríklad náhrady mzdy členom referendových komisií a odmien členom a zapisovateľom okrskových referendových komisií, úhrada a distribúcia tlače hlasovacích lístkov, hlasovacích preukazov s ochrannými prvkami, metodických a informačných materiálov, na vybavenie referendových miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania referenda, na výdavky spojené s prevádzkou referendových miestností a na elektronické komunikačné spojenie referendových komisií (hovorné) formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške päť eur pre referendovú komisiu,” konkretizuje MV SR v materiáli.

Prezident Andrej Kiska vyhlásil referendum o ochrane rodiny, konať by sa malo 7. februára budúceho roka.

Odporúčané články

Aliancia zopakuje referendum o rodine, ak prvé nevyjde Kiska vyhlásil referendum o rodine, bude mať tri otázky

Témy

Diskusia

Ilona To Ti nevadí,koľko štát prispieva z rozpočtu pre hnutie LGBT- A čo pozitívne prináša pre tento štát? Ak sa štát nebude starať a podporovať rodiny-takýto štát skrachuje.Pary rovnakého pohlavia chcú mať z normálnych rodín otrokov,aby sa v nich rodili deti... skutočne proti prúdu, referendum o otázkach, ktoré už máme v ústanom zákone...aj v občianskom zákone. Tento štát je skutočne bohatý... True Uz sa tesim. Verim ze slovaci budu vinimka v EU a co pojde proti prudu.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...