Zadržaný primátor Galanty musí zvolať mimoriadnu schôdzu

Policia
Foto: SITA/Diana Černáková

GALANTA 14. mája (WEBNOVINY) – Zvolanie mimoriadneho rokovania Mestského zastupiteľstva v Galante žiada skupina poslancov v súvislosti so zadržaním primátora Petra Pašku políciou. Pod žiadosťou je trinásť podpisov, primátor musí zvolať zastupiteľstvo do 15 dní. Ak tak neurobí, podľa zákona o obecnom zriadení sa bude konať v 15. pracovný deň od doručenia žiadosti.

Mestské zastupiteľstvo by sa na mimoriadnom rokovaní malo podľa poslanca Františka Gauliedera (nezávislý) zaoberať personálnou situáciou na mestskom úrade, rozpočtom na rok 2015 a poslanci chcú aj informácie o verejnom obstarávaní v rámci projektu obnovy južného krídla a dvoch veží Neogotického kaštieľa v Galante.

Práve pre tento projekt policajti Národnej kriminálnej agentúry v utorok zadržali a obvinili primátora Petra Pašku. Návrhom na jeho vzatie do väzby sa zaoberá Okresný súd v Galante. Primátor Paška za svojho zástupcu vymenoval Zsolta Takáča, zveril mu však len obmedzené kompetencie.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahovali v priestoroch Mestského úradu v Galante už začiatkom mája, vtedy zaistili dokumentáciu k projektu obnovy kaštieľa, na ktorý samospráva získala približne 2,4 milióna eur z európskych fondov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Paška
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra