Záhorím sa prehnala smršť, domy zostali bez striech

Ničivá búrka v Prešove
Vyvrátené stromy na preliezačkách v škôlke na ulici Československej armády. Vo večerných hodinách sa cez Prešov prehnala letná búrka, ktorá na viacerých miestach spôsobila rôzne škody v podobe vyvrátených stromov, strhnutých striech, či polámaných konárov a poškodených automobilov. Prešov, 8. júl 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský

ZÁHORIE 22. augusta (WEBNOVINY) – Podvečerná búrka na Záhorí strhávala strechy a váľala elektrické stĺpy a stromy.

Základná škola v Sekuliach prišla o strechu, tá skončila asi dvesto metrov od budovy.

V obciach Moravský Svätý Ján a Sekule pomáhajú následky smršti odstraňovať profesionálni aj dobrovoľní hasiči. V teréne sú prakticky všetci hasiči z regiónu.

Podľa starostky Sekúl Pavly Maxianovej smršť strhla strechy asi z piatich rodinných domov. Nikoho našťastie nezasiahli, takže po búrke nebol nikto zranený.

„Vznikli však veľké materiálne škody. Našu školu sme zrekonštruovali len pred dvoma rokmi, po dnešnej búrke je bez strechy,“ povedala Maxianová. Cesta cez obec bola neprejazdná.

Obec Moravský Svätý Ján je podľa starostu Antona Emricha bez elektriny, po búrke sú v dedine pováľané elektrické stĺpy aj stromy.

Strhlo strechy z niekoľkých rodinných domov, dcéra majiteľky jedného z domov skončila v nemocnici. Okrem hasičov pomáhajú odstraňovať škody aj desiatky dobrovoľníkov z dediny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom