Zahradník podporí vo voľbách Bajana

BAJAN

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Kandidát na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Vladimír Bajan (nezávislý s podporou Smer-SD, ĽS-HZDS, SZS, HZD) sa môže v druhom kole regionálnych volieb tešiť z podpory neúspešného kandidáta na tento post Branislava Zahradníka (nezávislý). Ten skončil v prvom volebnom kole na treťom mieste s takmer 15-percentnou podporou. Zahradník svoje rozhodnutie na dnešnej tlačovej besede odôvodnil tým, že hodnoty ako nezávislosť, kompetentnosť či schopnosť spolupráce sú podľa neho bližšie Vladimírovi Bajanovi ako Pavlovi Frešovi (SDKÚ-DS, KDH, SMK, OKS a SaS). Podľa neho sa súčasný župan hodí na tento post aj z toho dôvodu, že nebude hľadať a objavovať svoje kompetencie. Pavla Freša pritom označil za „rádioaktívneho župana“, ktorý rieši veci v kompetencii primátorov, starostov či zastupiteľstiev.

Pozitívne hodnotí aj fakt, že sa súčasný župan dokázal dohodnúť na dôležitých veciach zo zastupiteľstvom, ktoré bolo zväčša politicky na inej strane barikády. Ako príklad uviedol rozpočet kraja, priority kraja či projekt multifunkčnej haly v Petržalke. Vladimíra Bajana sa rozhodol podporiť aj preto, lebo už nejaký čas pôsobí v komunálnej politike. Na rozdiel od neho nemá podľa Zahradníka Pavol Frešo s komunálnou politikou skúsenosti, keďže doteraz nepôsobil ani len ako krajský poslanec. Zároveň doplnil, že s Vladimírom Bajanom by sa podarilo dokončiť mnoho začatých projektov. Ako príklad spomenul zvýšenie poštu autobusov pre telesne postihnutých a hendikepovaných občanov. Pri mene protikandidáta súčasného župana, teda Pavla Freša, pritom nezabudol pripomenúť, že sa „aktívne“ zúčastňoval vylučovania poslancov zo strany SDKÚ-DS pre ich iný názor.

Vladimír Bajan povedal, že víta podporu zo strany Branislava Zahradníka. Na otázku, kto koho oslovil, odpovedal, že on oslovil neúspešného kandidáta Branislava Zahradníka. Okrem iného bola pre neho prijateľnejšia a bližšia práve jeho kampaň. Kampaň svojho „rivala“ Pavla Freša označil za „zákernú a konfrontačnú, ktorá bola za hranicou vkusu.“

Druhé kolo regionálnych volieb bude v sobotu 28. novembra. V ňom sa stretne Pavol Frešo (SDKÚ-DS, KDH, SMK, OKS a SaS) a Vladimír Bajan (nezávislý, s podporou Smer-SD, ĽS-HZDS, SZS, HZD). V prvom kole regionálnych volieb 14. novembra získal Frešo 42 794 hlasov, čiže podporu 41,29 percenta hlasujúcich, za Bajana zahlasovalo 30 569 voličov, čo predstavuje 29,49-percenta.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol FrešoVladimír Bajan