Zahynul najvyšší pes na svete, meral vyše metra

Najvyšší pes sveta - Giant George
Foto: Dave Nasser

Nemecká doga z Tusconu v Arizone Giant George (Obor George), ktorá sa v roku 2010 zapísala do Guinnessovej knihy rekordov ako najvyšší pes na svete, zahynula krátko pred svojimi ôsmymi narodeninami.

Najvyšší pes sveta - Giant George
Foto: Dave Nasser

„Giant George zahynul uplynulú noc, odišiel pokojne, obklopený svojimi blízkymi, necelý mesiac pred svojimi ôsmymi narodeninami,“ uviedli majitelia obrovského psa Dave a Christie Nasserovci.

Pes, ktorý prišiel na svet v novembri 2005, vážil 111 kg a okrem titulu najvyšší pes sveta si v roku 2010 vyslúžil zápis v Guinnessovej knihe rekordov aj v kategórii najväčší pes v histórii. Od láb k pleciam meral 109,2 cm, keď sa postavil na zadné nohy, dosahoval výšku 220 cm. George spával v dvojmetrovej posteli a za mesiac dokázal skonzumovať 80 kg potravy.

Doga pochádzala z vrhu 13 šteniat a krátko po narodení nič nenaznačovalo, že by sa mohla stať rekordérom. „Keď mal George päť mesiacov, mal už výšku dospelého labradora. Náš park v Tuscone mal svoju časť vyhradenú pre šteňatá, ale ostatní majitelia psov nás odtiaľ vyháňali, lebo sa obávali, že zraní ostatných,“ uviedol Dave.

„Nakoniec prerástol aj posledný matrac, ktorý sme doma mali a radšej spával v našej manželskej posteli – rozvalený medzi nami ako princ, kým my sme strávili polovicu noci tlačiac sa na okrajoch,“ dodali manželia, ktorý psovi v roku 2006 radšej kúpili vlastný nadrozmerný matrac.

V roku 2010 si Georga do svojej televíznej šou pozvala Oprah Winfrey. Prepraviť obrovského psa z Tusconu do Chicaga však nebolo jednoduché, jedna z leteckých spoločností doge nakoniec darovala tri sedadlá v prvom rade kabíny.

Svoje posledné dni George strávil spánkom, štekaním na poštára a jedením svojho obľúbeného kuraťa s ryžou.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oprah Winfrey