Základná škola má niesť meno Pavla Demitru

Pavol Demitra
Pavol Demitra Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

DUBNICA NAD VÁHOM 8. septembra (WEBNOVINY) – Základnú športovú školu v Dubnici nad Váhom chcú pomenovať po legendárnom hokejistovi Pavlovi Demitrovi. „Paľo sem prišiel ako druháčik a až do deviatej triedy bol žiakom našej školy,“ povedal riaditeľ školy Ferdinand Brunovský. Plánuje požiadať príslušné orgány, aby zariadenie mohlo v budúcnosti niesť názov Škola Pavla Demitru. Budúci rok oslávi táto základná škola 30. výročie svojho založenia. Demitra mal byť čestným hosťom tejto udalosti.

Žiaci sa dnes vo vestibule školy podpisovali do kondolenčnej knihy. „Dojali ma decká. Nepotrebujete im vždy všetko nariadiť. Priniesli ráno ďalšie jeho fotografie, zapálili sviečku. Jednoducho Paľo ostane ich večným vzorom,“ uviedol Brunovský. Jeho slová potvrdili aj samotní žiaci. „Pre mňa bol najlepší hokejista na Slovensku,“ uviedol jeden z nich.

Pavol Demitra, pamiatka
Foto: SITA/Tomáš Somr

Sviečky stále horia aj pred vstupom do zimného štadióna v Trenčíne

Cez noc sem ľudia priniesli na pamiatku slovenského hokejistu kvety, dresy, šály i hokejku. Naďalej pribúdajú ďalšie kahance i sviečky, ľudia sa tu stále pristavujú a uctievajú pamiatku Pavla Demitru.

Lietadlo s hráčmi klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ v stredu havarovalo asi dva kilometre od miestneho letiska Tunošna. Nešťastie si vyžiadalo 43 obetí, prežil iba ruský hokejista Alexander Galimov a palubný inžinier Alexander Sizov. Obaja bojujú v miestnej nemocnici o svoje životy. Lietadlo, na palube ktorého bol aj Pavol Demitra, prepravovalo hráčov na úvodný duel sezóny do bieloruskej metropoly Minsk. Zrútilo sa krátko po štarte tesne po štrnástej hodine miestneho času.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Demitra