Základné školy a škôlky otvorili už aj v Nemecku, mladším deťom učenie v kolektíve prospieva

žiak, škola, dieťa
Školy a škôlky by mali využiť všetky dostupné prostriedky, aby zabránili šíreniu vírusu. Foto: ilustračné, gettyimages.com

V pondelok sa znovu otvorili základné školy a škôlky vo viac ako polovici zo 16 nemeckých spolkových krajín. Stalo sa tak po dvoch mesiacoch ich zatvorenia pre pandémiu koronavírusu.

Úrady o tom rozhodli napriek rastúcim náznakom, že pokles počtu nových nakazených v Nemecku sa zastavuje a v niektorých oblastiach dokonca počty nových prípadov opätovne rastú.

Rozhodne epidemická situácia

Ministerka školstva Anja Karliczek krok obhajuje s tým, že najmä mladším deťom prospieva učenie sa v skupinách. Ako povedala pre nemeckú agentúru dpa, školy by podľa nej mali využiť „všetky dostupné prostriedky, aby zabránili šíreniu vírusu“.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň vyjadrila presvedčenie, že krajinské školské úrady, ktoré sú v Nemecku zodpovedné za školstvo v jednotlivých spolkových krajinách, budú brať pri otváraní škôl do úvahy miestnu epidemickú situáciu.

Učiteľov by mali očkovať skôr

Nemecké úrady v pondelok potvrdili ďalších 4 369 nových prípadov nákazy a 62 úmrtí, čísla po nedeli však bývajú pravidelne nižšie.

Školské odbory vyzvali, aby nemecké úrady preradili učiteľov a pracovníkov škôlok do skupiny s vyššou prioritou na očkovanie. Spolková vláda prisľúbila, že túto myšlienku zváži.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom