Zakotví Peter Sagan v Astane? Údajne prebiehajú rokovania

Peter Sagan
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Špecializovaný cyklistický portál Cyclingnews vyrukoval v pondelok večer s informáciou, že slovenský úradujúci majster sveta Peter Sagan by mohol od roku 2017 jazdiť za tím Astana.

Momentálne údajne prebiehajú rokovania, hodnota kontraktu môže byť 5 miliónov eur ročne a šampión by si so sebou do kazašského zoskupenia vzal aj brata Juraja a niekoľkých členov zo súčasného tímu Tinkoff.

Do rozhovorov je vraj úzko zainteresovaná firma na výrobu bicyklov Specialized, ktorá by vraj aj mohla pokryť časť Saganovho platu. Americká spoločnosť má pre rok 2017 kontrakt zatiaľ len s tímom Etixx-QuickStep. O Saganovi a Astane sa jej zástupcovia nechceli vyjadrovať.

Dvadsaťšesťročný Žilinčan Peter Sagan je už dlho žiadaným artiklom na prestupovom trhu po oznámení majiteľa Tinkoffu Olega Tiňkova, že po sezóne 2016 odchádza z cyklistiky. Svetový šampión má síce zmluvu s tímom aj pre rok 2017, ale ak sa nenájde náhradný hlavný sponzor, bude musieť ísť inam.

Saganov agent Giovanni Lombardi bol v kontakte už s niekoľkými tímami, ale vždy odmietol komentovať danú situáciu. Podľa pravidiel Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) tím nemôže oznámiť podpis zmluvy s cyklistom pred prvým augustom. Sagana spájajú okrem Astany aj s tímom Etixx-QuickStep, kde by sa mohol stať nástupcom legendárneho Toma Boonena.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan
Firmy a inštitúcie Tinkoff-Saxo