Zamestnanci Volkswagenu Slovensko zostanú doma niekoľko týždňov, závod čaká komplexná údržba

Volkswagen Slovakia
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

20. decembra (WebNoviny.sk) – V spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) sa chystá takmer štvortýždňová zimná odstávka výroby. Automobilka sa bude pripravovať na príchod nových projektov a vykonávať údržbu zariadení.

Linky v bratislavskom závode sa zastavia v sobotu 23. decembra 2017 a v plnom rozsahu sa zamestnanci vrátia do práce 22. januára 2018. Informovala o tom automobilka v stredu v tlačovej správe.

Odstávka výroby sa týka aj martinského závodu, kde sa výroba obnoví 2. januára 2018 a aj Nástrojárne v Stupave, kde potrvá odstávka do 8. januára 2018.

Údržba a kontrola zariadení

„Tisícky zamestnancov najväčšej firmy na Slovensku strávia vianočné a novoročné obdobie doma vďaka plánovanej celozávodnej dovolenke. V nasadení zostáva vyše tisícka zamestnancov VW SK a pracovníci viacerých dodávateľských firiem. Na starosti budú mať technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas nepretržitej výroby. Časovo náročné prestavby súvisia predovšetkým s prípravou na nábehy nových produktov Volkswagen Touareg a Audi Q8, ktoré budú integrované do segmentu VW / Audi,“ uviedla hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Ako dodala, počas plánovanej odstávky výroby sa vo Volkswagene pravidelne uskutočňuje tiež komplexná údržba a kontrola zariadení.

Jeden z najväčších zamestnávateľov

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac než 5 miliónov vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva 12 700 ľudí.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Volkswagen