Zamestnanosť v SR sa vyvíja horšie ako priemer EÚ

Spolupráca, práca
Foto: shutterstock.com

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) – Počet zamestnaných ľudí v eurozóne v druhom štvrťroku tohto roka v porovnaní s prvým kvartálom podľa sezónne upravených údajov klesol o 0,1 % a v rámci celej Európskej únie sa nezmenil.

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa počet zamestnancov v eurozóne v druhom štvrťroku zmenšil o 1 % a v rámci celej EÚ sa znížil o 0,4 %.

Vyplýva to z odhadu, ktorý v piatok zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat.

Vývoj zamestnanosti na Slovensku v medzikvartálnom aj medziročnom porovnaní bol horší ako v rámci celej Európskej únie. V rámci krajín, z ktorých boli údaje k dispozícii, bol medzikvartálny pokles zamestnanosti v SR tretí najhorší.

Počet zamestnancov na Slovensku sa oproti prvému štvrťroku zmenšil o 0,4 % a na tretej najhoršej priečke sa umiestnilo spolu s Holandskom a Slovinskom, v ktorých zamestnanosť oslabila tiež o 0,4 %. V medziročnom porovnaní zamestnanosť v SR klesla o 1,3 %.

Najviac medzikvartálne zamestnanosť oslabila na Cypre (-2,1 %) a v Španielsku (-0,5 %). Naopak najlepšie sa počet zamestnancov vyvíjal v Estónsku, kde oproti prvému štvrťroku stúpol o 1,5 %. Nasledovali Litva a Portugalsko s prírastkom zamestnanosti o 0,8 %, Luxembursko s rastom počtu zamestnancov o 0,7 % a Česko a Írsko, v ktorých zamestnanosť posilnila zhodne o 0,5 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom