Zamietli sťažnosť Mariana K. voči obvineniu z objednávky vraždy novinára Kuciaka

Marián Kočner
Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry zamietol sťažnosť podnikateľa Mariana K. voči obvineniu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Sťažnosť považujú za nedôvodnú

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry po preštudovaní spisového materiálu a sťažnosti obvineného M. K. dňa 15. apríla zamietol sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia, pretože ju považuje za nedôvodnú,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Obhajca Mariana K. Marek Para ešte začiatkom apríla pre médiá uviedol, že vo veci obvinenia z objednávky vraždy podali sťažnosť. Podľa Paru totiž obvinenie vychádza „z veľmi vágnych pojmov, mohol, možno, to sú tak vágne pojmy, potrebujeme ich spresnenie.“

Nátlakové praktiky pri vypočúvaní

Takisto podľa neho podali námietku zaujatosti voči vyšetrovateľovi a dve trestné oznámenia.

„A to vzhľadom na priebeh výsluchu, keď Alena Zs. popísala praktiky, ktoré sú na nej realizované konkrétnymi osobami, pravdepodobne príslušníkmi policajného zboru,“ povedal Para s tým, že praktiky je možné označiť za nátlakové. Druhé trestné oznámenie sa podľa neho týka marenia spravodlivosti v súvislosti s únikom zo spisu.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie Marianovi K. z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek, kde už bola na súd podaná obžaloba. V prípade vraždy novinára a jeho partnerky čelia obvineniu aj Tomáš S., Miroslav M., Alena Zs. a Zoltán A.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMarián KočnerMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie Úrad špeciálnej prokuratúry