Žampa bodoval v Kranjskej Gore, zvíťazil Kristoffersen

Adam zampa
Adam Žampa Foto: SITA/AP

KRANJSKA GORA 15. marca (WEBNOVINY) – Slovák Adam Žampa obsadil 14. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore.

Do hodnotenia bojov o krištáľový glóbus si pripísal osemnásť bodov. Vo Svetovom pohári už počas tejto zimy nebude štartovať, keďže sa neprebojoval na finálové podujatie do francúzskeho Méribelu.

Tretí triumf Kristoffersena

V Kranjskej Gore sa z víťazstva tešil Nór Henrik Kristoffersen, ktorý bol po prvom kole tretí a v druhom mu stačila na triumf aj štvrtá najrýchlejšia jazda. Dvadsaťročný vlaňajší juniorský majster sveta v slalome z Jasnej dosiahol tretí triumf v kariére vo Svetovom pohári, predtým vyhral točivú disciplínu v Schladmingu 2014 a Levi 2014.

Vlani bol v Kranjskej Gore tretí. V cieli mal Kristoffersen náskok 24 stotín sekundy pred Talianom Giulianom Razzolim, tretí skončil s odstupom 86 stotín sekundy Mattias Hargin.

Rozhodne sa vo finálovom slalome

V nedeľu sa v Kranjskej Gore nerozhodlo o držiteľovi malého krištáľového glóbusu za slalom. Rakúšan Marcel Hirscher síce v prvom kole bol až devätnásty pre chybu na výstroji, Felix Neureuther to však nevyužil. V druhom kole už bol Hirscher najrýchlejší a skončil napokon na 6. mieste, kým jeho súper a držiteľ líderského dresu až na deviatom. Pred finálovým slalomom v Méribeli vedie Neureuther o 55 bodov.

V celkovom hodnotení Svetového pohára zvýšil vďaka 40 bodom z Kranjskej Gory Hirscher svoj náskok pred Nórom Kjetilom Jansrudom na 164 bodov. Adam Žampa sa posunul v účtovaní SP na 64. priečku s 95 bodmi, v hodnotení slalomu je 32. S rovnakým číslom štartoval aj v nedeľu.

Výsledky – preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Kranjskej Gore (Slovin.):

Slalom: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:41,26, 2. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,24, 3. Mattias Hargin +0,86, 4. Markus Larsson (obaja Švéd.) +1,02, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) +1,07, 6. Marcel Hirscher (Rak.) +1,13, … 14. Adam Žampa (SR) +1,97, Andreas Žampa (SR) nenastúpil na 1. kolo

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 33 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1248 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 1084, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 898, 4. Felix Neureuther (Nem.) 816, 5. Dominik Paris (Tal.) 745, 6. Matthias Mayer (Rak.) 699, … 64. Adam Žampa (SR) 95

Poradie SP v slalome (po 9 z 10 pretekov): 1. Felix Neureuther (Nem.) 569 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 514, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 427, 4. Fritz Dopfer (Nem.) 425, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) 425, 6. Stefano Gross (Tal.) 390, … 32. Adam Žampa (SR) 43

Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaDominik ParisFelix NeureutherGiuliano RazzoliHenrik KristoffersenKjetil JansrudMarcel HirscherMatthias Mayer