Žampa dosiahol najlepší výsledok kariéry na Svetovom pohári

Adam zampa
Adam Žampa obsadil siedme miesto v superkombinácii v rámci Svetového pohára Foto: SITA/AP

KITZBŰHEL 23. januára (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 7. miesto v piatkovej superkombinácii v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Kitzbüheli.

Žampa bol v redukovanom poradí superobrovského slalomu na 24. mieste (celkovo bol 45.) a v podvečernom slalome potom treťou najrýchlejšou jazdou vyskočil až do prvej desiatky konečného poradia. Za víťazom Alexisom Pinturaultom zaostal o 1,12 s.

Siedma priečka je v podaní 24-ročného Tatranca vôbec najlepšou vo Svetovom pohári v jeho kariére. Doteraz bol najvyššie deviaty v obrovskom slalome v Söldene v októbri 2012. Ide o trináste bodované umiestnenie Adama Žampu v pretekoch o krištáľové glóbusy a piate v tejto sezóne. Pred týždňom v superkombinácii vo švajčiarskom Wengene skončil pätnásty.

Je to moje najlepšie umiestnenie. Byť siedmy vo Svetovom pohári je úplne perfektné. Určite ma však mrzí chyba, ktorú som urobil približne v strede slalomovej časti, kde som na terénnom hrbe skočil úplne mimo bránky a stratil stotinky. Bol som napokon 18 stotín za tretím miestom a to nie je veľa… Trochu zamrzí, že to nebolo ešte o niečo lepšie. Treba však makať ďalej a bude to lepšie,“ uviedol Adam Žampa v reakcii pre agentúru SITA.

Víťazom kombinačných pretekov v Kitzbüheli sa stal Francúz Alexis Pinturault s náskokom 69 stotín sekundy pred Rakúšanom Marcelom Hirscherom a 94 stotín pred Čechom Ondřejom Bankom. Hirscher si upevnil vedúce postavenie vo Svetovom pohári, Žampovi patrí v hodnotení superkombinácie 9. priečka a celkovo je pädesiaty deviaty.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Kitzbühel (Rak.):

Superkombinácia mužov (super G + slalomové kolo): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 2:01,36 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,69, 3. Ondřej Bank (ČR) +0,94, 4. Ivica Kostelič (Chor.) +0,97, 5. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02, 6. Carlo Janka (Švaj.) +1,05, 7. Adam Žampa (SR) +1,12

Konečné poradie v hodnotení superkombinácie (po 2 pretekoch): 1. Carlo Janka (Švaj.) 140 bodov, 2. Alexis Pinturault (Fr. 126, 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) 125, … 9. Adam Žampa (SR) 52

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 22 z 37 plánovaných pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 916 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 734, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 611, 4. Felix Neurether a Fritz Dopfer (obaja Nem.) obaja 542, 6. Dominik Paris (Tal.) 523, … 59. Adam Žampa (SR) 77

Viac k osobe Adam ŽampaCarlo JankaDominik ParisIvica KosteličKjetil JansrudMarcel Hirscher