Žampa pení na asociáciu, na šampionáte musí platiť zo svojho

Adam Žampa
Slovenský lyžiar Adam Žampa počas prvého kola nedeľňajšieho slalomu vo švajčiarskom Adelbodene. Adelboden, 11. január 2015. Foto: SITA/AP

VAIL / BEAVER CREEK 3. februára (WEBNOVINY) – Minitím bratov Adama a Andreasa Žampovcov mal po príchode do dejiska svetového šampionátu v alpskom lyžovaní v americkom Beaver Creeku finančné výdavky, s ktorými vopred nerátal.

Zálohy na dve izby v hoteli a tiež v požičovni áut, víza, požičanie tyčí, to všetko ich vyšlo zatiaľ na 1680 eur a to sa majstrovstvá sveta ešte poriadne nezačali. Informuje o tom denník Plus 1 Deň.

Otca a trénera Žampu situácia rozčarovala

„Hotel nám zaplatila naša lyžiarska asociácia, no akosi sa pozabudlo, že to nie sú všetky výdavky. Na recepcii od nás pýtali 300 eur ako zálohu za každú izbu. Máme dve, teda 600 eur. V požičovni áut na nás čakalo to isté. Vypýtali od nás ako zálohu dvakrát po 500 eur. Tieto peniaze nám síce, ak nič nezničíme, vrátia, lenže to sú naše súkromné financie. Čo ak by sme ich nemali na účte? A prečo musíme našu rodinu o ne minimálne na 16 dní ukrátiť? Veď reprezentujeme krajinu,“ informoval tréner Tomáš Žampa.

Výpravu Žampovcov na MS v USA tvoria okrem dvoch pretekárov Adama a Andreasa a ich otca – trénera Tomáša Žampu ešte asistent trénera Tomáš Kmeť, servisman Stanislav Vozárik a fyzioterapeut Lukáš Olšiak.

Výprava 15-členného tímu vraj stála 50 000 eur

Všetko okolo tréningov, logistiky a ubytovania si musia vybavovať sami a platiť zálohy z vlastného, keďže na šampionáte chýba Slovákom vedúci výpravy, ktorý by to riešil za nich. Slovenská lyžiarska asociácia si ho nemôže dovoliť.

Šéf „starého vedenia“ Úseku alpských disciplín SLA Marino Mersich v tlačovej správe vyhlásil: „Záležalo nám na tom, aby o všetkých našich súťažiacich bolo dobre postarané aj napriek stále nie najlepšej finančnej situácii našej asociácie. Náklady na ubytovanie, cestovanie či servis 15-člennej výpravy dosiahli súhrnne takmer 50 000 eur.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas Žampa